Zabawki do składania – kreatywna zabawa dla małych konstruktorów

Klocki InPost

2024-03-19

Wstecz

Zabawki z drewna do składania jednym mogą kojarzyć się z dzieciństwem, innym z ciekawym i rozwijającym czasem. Nie da się jednak ukryć, że maluchy z zainteresowaniem będą patrzeć, jak dzięki odrobinie cierpliwości z pojedynczych elementów powstają budowle, które samodzielnie układają. Jakie klocki wybierać, aby pobudzić kreatywność najmłodszych? Oto najlepsze zabawki do składania!

Klocki, czyli najpopularniejsze zabawki do samodzielnego składania

Zabawki do składania to wszechstronne akcesoria, dzięki którym dzieci mogą przyjemnie spędzić czas, a także się rozwijać. Co więcej, tego typu gadżety bywają dostępne w różnych kształtach. Jednym z przykładów są klocki Cobi – zestawy polskiego producenta łączą w sobie zabawę i edukacyjny charakter. Uczą jednak nie tylko tego, jak łączyć ze sobą prostokątne elementy.

Zabawki przygotowane we współpracy z marką Cobi trafiły na stronę internetową naszego sklepu Out Of The Box. W sprzedaży dostępne są 4 zestawy:

Oferowane przez nas warianty jako jedyne dostępne na rynku pozwalają w ramach zabawy poznać sekrety branży kurierskiej i całego łańcucha dostaw, dzięki któremu każda paczka dociera we właściwe miejsce w tak krótkim czasie!

Jakie korzyści przyniosą dziecku zabawki do składania?

Zabawki do składania dla chłopców i dziewczynek nie tylko zapewniają dzieciom wiele możliwości, które pozytywnie wpływają na ich rozwój w różnych obszarach. Czas spędzony z naszymi zestawami to prawdziwy trening dla mózgu!

Klocki mają pozytywny wpływ na zdolności motoryczne maluchów. W końcu dopasowanie do siebie elementów wymaga precyzyjnych ruchów rąk i palców.

Ponadto czas spędzony np. na składaniu klocków świetnie działa na wyobraźnię. Jest to proces, w którym dzieci mogą wyrazić swoją kreatywność poprzez wybór kolorów i kształtów odzwierciedlających ich pomysły. Dodatkowo maluchy eksperymentują, aby w optymalny i stabilny sposób stworzyć wymyśloną konstrukcję.


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Z tego względu dzieci są w stanie trenować swoje umiejętności związane z fizyką przedmiotów w praktyczny sposób – łączą elementy tak, aby budowle były trwałe.

Na koniec zabawki do składania dla dzieci świetnie rozwijają ich cierpliwość. Zazwyczaj tworzenie czegoś z klocków to długi proces, który wymaga czasu, precyzji i wytrwałości, aby cieszyć się z efektów swojej pracy.

Zabawki, które się składa – z czego mogą być wykonane?

Tworzywa, z jakich wykonywane są zabawki dla dzieci, to najczęściej:

  • plastik;
  • drewno;
  • papier i tektura.

Drewniane zabawki do składania często przyjmują formę klocków, puzzli lub modeli do sklejania. Powstają z nich m.in. pojazdy, budowle, samoloty czy zwierzęta. Jest to rodzaj aktywności, który mocno rozwija zdolności manualne i precyzje, ponieważ aby elementy dobrze się ze sobą połączyły, muszą być umieszczone w odpowiednich miejscach.

Zabawki do składania z tektury często wymagają od maluchów dodatkowych umiejętności jak wycinanie, klejenie, malowanie lub kolorowanie. Dzięki temu powstające modele są kolorowe i najbardziej odpowiadają temu, co ostatecznie chciało stworzyć dziecko. Papierowe zabawki do składania często występują w postaci zestawów zamkniętych w książeczkach, z których należy wyciąć model, a następnie go złożyć. Tego typu aktywność pozwala rozwijać zdolności manualne, a także jest cenną nauką podążania za instrukcją, w podobny sposób jak w przypadku składania origami.

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione