Wyprawka dla nastolatków – co jest potrzebne do szkoły średniej? Lista zakupów

Szkoła Out Of The Box

2023-08-16

Wstecz

Czas płynie nieubłaganie, a dzieci kończą kolejne etapy edukacji i przygotowują się do wejścia w nieuchronnie zbliżającą się dorosłość – jednym z najbardziej przełomowych dla nich momentów jest rozpoczęcie nauki w szkole średniej. Jak przygotować do tego swoje dziecko? Sposobów na to istnieje wiele, ale przede wszystkim każdy rodzic powinien zadbać o odpowiednią wyprawkę szkolną.

Jak przygotować się do szkoły średniej?

Jak przygotować siebie i swoje dziecko do szkoły średniej? Na początek warto zacząć od szczerej rozmowy – dziecko doceni możliwość podzielenia się obawami związanymi z nowym doświadczeniem w swoim życiu. Pozwoli to nastolatkowi pozbyć się nadmiaru emocji, a przy okazji upewnić się, że opiekunowie są dla niego wsparciem. Do nowego etapu warto nastawić dziecko pozytywnie.

Potem konieczne będzie zorganizowanie wszystkich dokumentów, które są wymagane podczas rekrutacji i procesu przyjęcia kandydatów. Potrzebne będzie m.in.:

  • świadectwo;
  • zaświadczenie o wynikach testu ósmoklasisty;
  • wniosek o przyjęcie do szkoły;
  • zdjęcia legitymacyjne.

Następnie warto zorganizować plan wyprawki, czyli zebrać listę rzeczy do szkoły średniej, bez których nauka będzie utrudniona, a czasami nawet niemożliwa (np. poprzez brak podręczników i innych przedmiotów szkolnych). Wszystko, co potrzebne należy zakupić już we wrześniu, na początku roku szkolnego.

Po udaniu się na zakupy i skompletowaniu wyprawki nie pozostaje nic innego, jak zapoznać się z przyszłym planem lekcyjnym i oczekiwać na nowy rok szkolny. Ostatnie dni wakacji to dobry moment, aby uświadomić pociechę, że powinna zacząć tworzyć własne harmonogramy dnia – szkoły średnie wymagają poświęcenia więcej czasu obowiązkom, więc nauka sprawnego zarządzania grafikiem dobowym pomoże uniknąć sytuacji, w której świeży uczeń nie będzie mógł znaleźć wolnej chwili na własne pasje i odpoczynek.


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Przybory potrzebne w szkole średniej – kompletna lista

Jak dokładnie powinna wyglądać wyprawka do liceum? Zresztą nie tylko do liceum; tak samo będzie wyglądać lista rzeczy do technikum i ZSZ. Każdy nastolatek powinien dysponować:

  • wytrzymałym, pojemnym plecakiem;
  • przyborami pisemnymi (co najmniej 3 ołówki i 3 długopisy w różnych kolorach);
  • książkami, zeszytami, podręcznikami i ćwiczeniami;
  • strojem sportowym i butami na WF;
  • pojemnikiem śniadaniowym;
  • akcesoriami (ekierki, linijki, cyrkle, piórniki, gumki do mazania, temperówki, kolorowe cienkopisy).

Warto wspomnieć, że nastolatek musi mieć kilka rodzajów zeszytów: w linie, w kratkę i czyste – pierwsze będą przydatne do gromadzenia notatek z języków obcych i polskiego, drugie do nauki przedmiotów ścisłych, a trzecie do gromadzenia swoich prywatnych notatek i szkiców.

Lista potrzebnych książek i ćwiczeń znajduje się zazwyczaj na stronie internetowej szkoły, którą wybrało dziecko. Warto zapoznać się z nią zawczasu, ponieważ wiele lektur i podręczników można wyłącznie zamówić online, a ich nakład często ulega wykupieniu przez innych. Dobrym sposobem jest zakup książek z drugiej ręki – przez internet lub od uczniów ze starszych roczników.

Co jest potrzebne do technikum o konkretnym profilu? Mogą to być fartuchy, np. w przypadku, gdy nauka dotyczy m.in. żywienia lub okulary ochronne dla techników mechaniki – warto zapoznać się z dokładnymi wymaganiami udostępnianymi przez placówkę.

Jaki plecak sprawdzi się do szkoły średniej?

Zdecydowanie najważniejszym przedmiotem na liście rzeczy do liceum, technikum i ZSZ, który powinien mieć każdy uczeń, jest plecak. Pozwala on pomieścić wszystkie potrzebne przybory, laptopy, stroje na wychowanie fizyczne i jedzenie – ważne, aby był wytrzymały, pojemny i ergonomiczny, a także, żeby nie szkodził długookresowo na prawidłową postawę dziecka.

Taki dokładnie jest plecak dostępny w sprzedaży sklepu internetowego Out Of The Box. Wyposażony w wygodne, bawełniane pasy, cechuje się dużymi rozmiarami, a w jego wnętrzu znajduje się ukryta kieszonka, w której można przechowywać przedmioty drogocenne, takie jak telefon, portfel i klucze do domu. Plecak rolltop jest wykonany z washpapy, co dodaje mu elegancji.

Czym jest materiał washpapa? To syntetyczny papier (włókna celulozowe), który cechuje się wyjątkową wytrzymałością i elastycznością. Pokryty jest impregnatem, dzięki czemu zyskuje odporność na wilgoć i niezwykłą trwałość – niestraszne mu przetarcia i inne uszkodzenia.

Piórnik idealny dla nastolatków w szkole średniej

W wyprawce do pierwszej klasy liceum, technikum i ZSZ powinien znaleźć się też piórnik, w którym będą znajdować się wymagane przybory szkolne. Jego obecność pomoże uniknąć sytuacji, w której uczeń nie będzie posiadać długopisu podczas niezapowiedzianej kartkówki.

Piórnik washpapa, także dostępny w Out Of The Box, jest niezwykle wytrzymały – ostre cyrkle i przeciekający atrament z pióra nie uszkodzą go, bo nie przedostaną się na jego warstwę zewnętrzną. Ponadto znajdujący się na nim napis przypomina o tym, że podczas egzaminów warto myśleć nieszablonowo, a takie słowa otuchy przydadzą się zwłaszcza podczas sprawdzianów. Piórnik jednokolorowy jest idealną opcją dla uczniów i uczennic klas średnich.

Podsumowując, najważniejszy będzie plecak, piórniki i wymagane podręczniki oraz książki. Następnie inwentarz należy rozbudować o pozostałe przedmioty, takie jak długopisy, ołówki i przybory akcesoryjne. Nowy rok szkolny tuż tuż, więc nie ma co czekać z zakupem niezbędników szkolnych!

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione