Nietypowe święta, czyli każda okazja jest dobra do świętowania

Out Of The Box

2023-09-20

Wstecz

Nietypowe święta można celebrować na różne sposoby. Te większe z nietypowych, np. Dzień Czekolady, to okazja dla wielu firm, aby wypromować swój produkt, a dla klientów świetny sposób na uczynienie ze zwykłego dnia powodu do świętowania. Co ważne, wiele ze świąt ma na celu propagowanie różnych inicjatyw czy też zwrócenie uwagi na ważne problemy społeczne. Jakie nietypowe święta warto zapisać w swoim kalendarzu?

Nietypowe święta w ciągu roku – przegląd

W kalendarzu zapisano wiele różnych świąt. Niektóre związane są z kulturą, w jakiej żyjemy, a niektóre nawiązują do wykonywanych zawodów. Okazuje się, że kalendarz pełen jest niecodziennych świąt. Niektóre z nich wydają się bardzo zaskakujące czy nawet nieznane, a inne zabawne. Czasem poruszają nawet ważne kwestie społeczne. Warto przy tym obdarowywać się niewielkimi upominkami. Fajne gadżety znajdują się np. w asortymencie sklepu Out Of The Box. Jak jednak wygląda kalendarz świąt nietypowych i na co się przygotować?

Styczeń

Oprócz Nowego Roku już 1 stycznia czeka na nas Dzień Kaca, czy Światowy Dzień Pokoju. Gdyby tego było mało, w pierwszej części stycznia ma miejsce Dzień Ukrytej Miłości czy Dzień Wegetarian. W połowie miesiąca, a dokładniej w trzeci poniedziałek stycznia, obchodzony był Blue Monday, czyli najbardziej „depresyjny” dzień w roku. Co roku przypada on na inną datę.

Luty

Luty powitamy Światowym Dniem Samochodu – to świetna okazja na zrobienie przeglądu swojego pojazdu. Kolejnym ciekawym świętem jest ten poświęcony Golden Retrieverom, jednak każdy psiak zasługuje na dodatkowy smaczek tego dnia. Na 9 lutego przypada Międzynarodowy Dzień Pizzy – ważne święto nie tylko dla Włochów, ale wszystkich fanów włoskiego wypieku. Luty kojarzy się najbardziej z walentynkami, ale dzień po nich obchodzi się również Dzień Singla.

Marzec

Pierwszy miesiąc wiosny to Międzynarodowy Dzień Walki przeciwko Zbrojeniom Atomowym, Światowy Dzień Dzikiej Przyrody czy Dzień Sołtysa.

Kwiecień

Ten miesiąc rozpoczyna się Międzynarodowym Dniem Walki na Poduszki. Oprócz tego możemy celebrować Dzień Marchewki czy Dzień Delfina. Innym świętem jest Międzynarodowy Dzień Sportu dla Rozwoju i Pokoju. To dobra okazja, aby zacząć swoją przygodę ze sportem i kupić matę do ćwiczeń czy karnet na siłownię.

Maj

Maj to m.in. Ogólnopolskie Święto Kaszanki, Dzień bez Śmiecenia, czy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek, podczas którego zwraca się uwagę na ciężką pracę, jaką wykonują one każdego dnia.

Czerwiec

Choć 1 czerwca ma miejsce Międzynarodowy Dzień Dziecka, niewiele osób wie, że tego dnia odbywa się również Światowy Dzień Rodziców. Natomiast 8 czerwca to dzień poświęcony cyrku bez zwierząt. Ma on na celu zwiększenie świadomości o wykorzystywaniu zwierzaków i często nieodpowiedniej opiece podczas pracy z nimi. W połowie czerwca odbywa się Światowy Dzień Uchodźcy. Święto zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku, a jego celem jest upamiętnienie wszystkich uchodźców, którzy musieli opuścić swoje domy.

Lipiec

Pierwszy wakacyjny miesiąc przynosi takie święta jak: Dzień Psa, Międzynarodowy Dzień UFO czy Światowy Dzień Pocałunku. 11 lipca obchodzony jest Światowy Dzień Ludności. Święto ma na celu uświadomienie i zwrócenie uwagi na problem przeludnienia. Został on ustanowiony w 1989 roku, upamiętniając rocznicę dnia, kiedy liczba ludzi na świecie przekroczyła 5 miliardów. Ponad 30 lat później mamy prawie 8 miliardów ludzi na całym świecie.

Sierpień

W drugim wakacyjnym miesiącu czeka na nas Międzynarodowy Dzień Kota – to dobra okoliczność, aby zwierzak dostał dodatkowe smaczki z tej okazji. Oprócz tego obchodzony jest również Dzień Czytelnictwa, święto ustanowione w celu popularyzacji czytania.

Wrzesień

Kalendarz dni nietypowych we wrześniu rozpoczyna Dzień Kombatanta – data obchodów łączy się z rocznicą wybuchu II Wojny Światowej. Oprócz tego czeka na nas Światowy Dzień Brody, Międzynarodowy Dzień Dobroczynności, czy Dzień Opakowań. 29 września jest obchodzony Dzień Kuriera i Przewoźnika, który jest niezwykle ważny dla takich firm jak InPost.

Październik

Październik to m.in. Dzień Wegetarianizmu, Światowy Dzień Drzewa, czy Dzień Dawcy Szpiku.

Listopad

W tym miesiącu świętują wszyscy fani mięsa, ponieważ 7 listopada to Dzień Kotleta Schabowego. Powody do świętowania mają również jeże, bo 10 listopada przypada Dzień Jeża, czy uczniowie, obchodząc Dzień Studenta.

Grudzień

Ostatni miesiąc roku w kalendarzu dziwnych świąt to m.in. Światowy Dzień Majsterkowicza, Dzień Ninja czy Międzynarodowy Dzień Palenia Świec.


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Jakie nietypowe święta czekają nas w najbliższym czasie?

Zastanawiasz się, jakie jest dzisiaj nietypowe święto? Każdego dnia mamy okazję obchodzić jedno lub nawet kilka wyjątkowych uroczystości. Komu w najbliższym czasie można złożyć życzenia? Na przykład 27 września obchodzi się Światowy Dzień Turystyki – być może to świetna okazja na zaplanowanie wyprawy.

Okazji do świętowania będzie jednak więcej. Już 29 września jest Dzień Kawy, która jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie! Inne ciekawe dni, które będą mieć miejsce w najbliższych tygodniach, to m.in. Dzień Serca, Dzień Wegetarianizmu, Dzień Muzyki, Dzień Uśmiechu, Dzień Owsianki czy Dzień Seniora. W kalendarzu jest mnóstwo przeróżnych okazji do świętowania.

Najciekawsze pozycje w kalendarzu świąt nietypowych

Nietypowych świąt jest zdecydowanie więcej niż dni w roku. Jakie z nich są najciekawsze? W ramach podziękowań za ciągłe zbieranie danych i informacji nawet Wikipedia ma swój dzień, a ma on miejsce 15 stycznia. Propozycja dla wszystkich niewyspanych to Dzień Śpiocha, który przypada na 28 lutego. Dzień Bezdomnych Zwierząt, który ma miejsce 4 kwietnia, jest dobrą okazją, by odwiedzić schronisko. Dodatkowo Dzień bez Diety – 6 maja – pozwala na spróbowanie nowych rzeczy! Natomiast 12 listopada to Dzień Bicia Rekordów i szansa na bycie czempionem w swojej dziedzinie! Warto sprawdzać kalendarz świąt nietypowych od czasu do czasu, aby zobaczyć, jaka ważna data przypada na konkretny dzień.

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione