Jak zrobić kartkę na Boże Narodzenie? Uruchom swoją wyobraźnię i pokłady kreatywności!

Out Of The Box

2023-11-24

Wstecz

Aby prezenty pod choinką były kompletne, warto dodać do nich laurki na święta Bożego Narodzenia. Jak zrobić oryginalną pocztówkę z życzeniami? Poznaj pomysły na ciekawe i nietuzinkowe kartki świąteczne.

Jak zrobić kartkę świąteczną na Boże Narodzenie? Niezbędniki do samodzielnego wykonania kartki

Zastanawiasz się, jak samemu zrobić kartkę świąteczną na Boże Narodzenie? Pierwszym krokiem do stworzenia własnoręcznego bileciku z życzeniami jest kupno akcesoriów niezbędnych w procesie twórczym.

Najpierw trzeba zdecydować, na jakim materiale powstanie kartka. Najlepiej wybrać papier techniczny lub kartonową tekturę. Każdy z tych produktów papierniczych cechuje się odpowiednią grubością i twardością, dzięki czemu bożonarodzeniowa pocztówka nie ulegnie przypadkowemu pognieceniu czy zniszczeniu.

Oprócz materiałów bazowych przydadzą się dodatki takie jak bibuła, kolorowy papier rysunkowy, brokat, cekiny czy gotowe naklejki. Aby móc wykorzystać zgromadzone tworzywa, trzeba jeszcze przygotować nożyczki albo nożyk do papieru, a także klej lub dwustronną taśmę klejącą.

W stworzeniu ciekawej kartki świątecznej pomogą także wykrojniki bądź wycinarki do papieru ze wzorami o bożonarodzeniowej tematyce. Przy ich pomocy można szybko i sprawnie przygotować poszczególne elementy pocztówki.


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Pomysły na to, jak zrobić ładną kartkę na Boże Narodzenie

Pomysłów na ręcznie robione karki świąteczne jest bardzo dużo. Najbardziej uniwersalne są pocztówki, które wykorzystują motywy choinki, bałwanków, świętego Mikołaja i reniferów, stajenki betlejemskiej, pierwszej gwiazdki, bombki czy aniołków.

Zastanawiasz się, jak zrobić fajną kartkę na Boże Narodzenie, która będzie nieco mniej konwencjonalna? Dla fanów oryginalności też mamy kilka pomysłów. Ciekawym rozwiązaniem będzie połączenie typowo świątecznych wzorów z elementami, które nawiązują do zainteresowań adresata kartki.

Jeśli odbiorca jest pasjonatem motoryzacji, to narysuj lub wyklej mu Mikołaja na motorze. Dla fana czy fanki sportu zaprojektuj pocztówkę z reniferami-siłaczami, a miłośnikowi wędkarstwa sprezentuj kartkę z bałwanem, który łowi w przerębli. Do każdego hobby można wymyślić jakąś nietuzinkową grafikę!

Jak zrobić kartkę na Boże Narodzenie 3D? Efektowne i łatwe w wykonaniu pomysły

Ciekawym pomysłem na oryginalną kartkę świąteczną jest wykorzystanie efektu 3D. Wykonanie takiej laurki wydaje się skomplikowane, ale nie musi takie być. Jeśli ktoś nie czuje się najlepiej w manualnych zajęciach, to może wybrać wzór 3D, który da się wykonać w bardzo łatwy sposób.

Przykładem takiego motywu jest choinka. Do stworzenia trójwymiarowego drzewka świątecznego potrzebne będą przede wszystkim harmonijki z brązowego i zielonego papieru. Ten pierwszy będzie symbolizował pień, a drugi koronę iglaka.

Z tego względu brązowy element powinien być w miarę wąski. Natomiast z zielonej kartki trzeba wykonać kilka komponentów o różnych szerokościach. W końcu choinka u podstawy jest bardziej rozłożysta niż u wierzchołka.

Po przygotowaniu wszystkich elementów na końcach harmonijek należy umieścić dwustronną taśmę klejącą. Następnie – zaczynając od dołu kartki i brązowego papieru, trzeba przykleić harmonijki we wnętrzu otwieranej laurki.

Jeden brzeg każdego elementu przyklej po prawej, a drugi po lewej stronie pocztówki. Dzięki temu po rozłożeniu kartki z harmonijek powstaną papierowe mostki, które stworzą choinkę 3D.

Na co zwrócić uwagę przy robieniu kartek na święta?

Podczas robienia świątecznych kartek na Boże Narodzenie należy pamiętać o tym, aby na pocztówce było wygospodarowane miejsce na życzenia. Jeśli nie chcesz pisać długich poematów wewnątrz laurki, to możesz po prostu umieścić na okładce napis „Wesołych świąt!”. Każde miłe słowo, które jest odręcznie napisane przez twórcę, dodaje kartce uroku i sprawia, że staje się ona bardziej spersonalizowana.

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione