Pomysły na prezenty walentynkowe dla dzieci – jakie upominki będą idealne na tę okazję?

Prezent na walentynki. Pudełko w serduszka z czerwoną kokardą

2024-02-02

Wstecz

Walentynki to święto miłości, a uczuciem tym darzy się nie tylko partnerki czy partnerów, ale i bliskich – przyjaciół, rodzinę. Choć tego dnia można mieć w świadomości utarty obraz romantycznej randki, warto spędzić go również ze swoimi pociechami. Jakie prezenty walentynkowe dla dzieci wybrać?

Prezent na walentynki dla dziecka – dlaczego to świetny pomysł?

14 lutego to dzień idealny do celebrowania rodzinnej miłości. Podarowanie upominku osobie, którą kochasz, to wspaniały moment. Gest pokazuje, że jest ona dla Ciebie ważna i sprawia jej ogromną radość. Czasami wystarczą czekoladki, by pokazać komuś, jak wiele znaczy. Maluchy szczególnie doceniają prezenty od rodziców, więc warto sprawić im jakiś drobiazg.

Obdarowywanie się prezentami w walentynki może pomóc w kształtowaniu w dziecku podejścia do miłości. Od małego będzie się ono uczyć, jak ważne są: okazywanie uczuć drugiej osobie, empatyczne podejście i docenianie tego, że ktoś jest obok. Podarunek to jedynie symbol, więc warto przy okazji porozmawiać z pociechą również o znaczeniu miłości i tego, jaką niesie wartość w życiu.

Przygotowanie prezentowych rzeczy dla dzieci wywoła na ich twarzach szerokie uśmiechy i sprawi, że dzień będzie pełen radości. Obchodzenie walentynek w gronie rodziny przyczynia się do budowania wspólnych wspomnień na lata. W przypadku najmłodszych będą one elementem kształtowania ich tożsamości i z pewnością rzutują na ich przyszłość, w tym podejście do relacji z innymi.


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Jaki prezent walentynkowy wręczyć dziecku? Propozycje od serca

Jaki prezent na walentynki dla dziecka będzie idealny? Świetną propozycję stanowią klocki Cobi. W Out Of The Box można kupić zestawy klocków w kilku różnych wariantach. Pierwszy z nich to ciężarówka, która spodoba się wszystkim małym fanom InPost. Dopracowane w najmniejszych szczegółach auto dostawcze w komplecie ma również kierowcę i paczki, jakie musi przewieźć.

Kolejna opcja to sortownia przesyłek, w której znajdują się elementy do ułożenia różnorodnych maszyn zlokalizowanych w magazynie, a także jego pracownicy. To zestaw pełen różnorodnych elementów – pozwala na zabawę ludzikami i poznanie procesów, jakie zachodzą, by przesyłki mogły dotrzeć od nadawcy do odbiorcy.

Ciekawą opcję stanowi też Paczkomat® InPost z samochodem eko. Śmiało mogą się nim bawić rodzeństwo czy przyjaciele. Ekologiczne auto wypełnione przesyłkami, które trzeba doręczyć do maszyny, to okazja do porozmawiania o środowisku i wpływie spalin na zmiany klimatu. Można w ten sposób spędzić nie tylko przyjemny, ale i edukacyjny wieczór.

Warto też zwrócić uwagę na zestaw Appkomat Green City, czyli oryginalny komplet stworzony specjalnie po to, by zwiększać świadomość na temat środowiska i dbania o planetę. Komplet składa się z kilkuset klocków i dwóch figurek, które pozwalają na zbudowanie w pełni przyjaznego dla planety automatu Paczkomat®.

Pomysły na walentynki dla dzieci nie kończą się jednak na klockach. Równie dobrze sprawdzą się inne podarunki z Out Of The Box, np. lunchbox czy plecak. Śniadaniówka to idealny gadżet do szkoły i na wycieczki. Można do niego włożyć pyszne jedzenie, którego przygotowywanie także stanowi idealny sposób na wyrażanie miłości do drugiej osoby.

Plecak przyda się każdej uczennicy i każdemu uczniowi. Uniwersalny wzór zachwyci maluchów lubiących wesołe dodatki. Aby pobudzić kreatywność pociechy, można wybrać jeszcze kolorowankę XXL lub kartonowy teatrzyk. To wyjątkowe upominki, które służą nie tylko zabawie, ale i rozwijaniu wyobraźni i spędzaniu wspaniałego czasu razem.

Wskazówki przydatne przy wyborze prezentu dla dziecka na walentynki

Żeby walentynka dla dziecka była udana, powinna odpowiadać jego zainteresowaniom. Im bardziej będzie nawiązywać do jego ulubionych form spędzania czasu, tym lepiej. Czasami wystarczy drobiazg, by mieć powód do świętowania. Warto też zastanowić się nad wspólnym spędzeniem czasu w kuchni i przygotowaniu np. ciasteczek w kształcie serduszek.

Najlepiej, kiedy prezenty na walentynki dla dziecka mają charakter edukacyjny i rozwijający. Łączą wtedy zabawę z nauką i poza przynoszeniem radości przekazują jeszcze ważne prawdy czy odpowiedzi na pytania np. dotyczące środowiska. Warto sięgnąć również po takie, które skłaniają do aktywności fizycznej.

Pomyśl także o kartce z życzeniami. Rodzice mogą pisać do dziecka liściki walentynkowe każdego roku, a te ucieszą malucha nie tylko podczas wręczania prezentu, ale i po latach. To sposób na wspaniałą, sentymentalną pamiątkę. Z pewnością wzmocni ona pozytywne relacje między pociechami a ich najbliższymi. Zaskocz swojego malucha w święto miłości i podaruj mu prezent, który da Wam niepowtarzalny, piękny czas razem. Celebrowanie miłości z najbliższymi to najwspanialsze, co można sobie wzajemnie dać!

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione