Jak ciekawie spędzać czas z rodziną? Pomysły na aktywne i zajmujące aktywności

Out Of The Box

2024-04-30

Wstecz

Co może być ważniejsze niż chwile poświęcone tym, których się kocha? O tym, jak to istotne przypomina nawet specjalny dzień ustanowiony w kalendarzu, czyli Międzynarodowy Dzień Rodziny. I właśnie z tej wyjątkowej okazji warto pomyśleć, jak można spędzać czas z rodziną zarówno w domu, jak i poza nim. Poznaj kilka ciekawych pomysłów na przeżycie miłych chwil z najbliższymi!

Kiedy obchodzimy dzień rodziny i jak najlepiej go świętować?

Międzynarodowy Dzień Rodziny to święto ustanowione w 1993 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych. Jako datę obchodów wyznaczono na 15 maja. Celem jego wprowadzenia było nie tylko upamiętnienie rodziny jako podstawowej komórki społecznej, ale także skłonienie osób na całym świecie do spędzenia dodatkowych dwóch godzin z bliskimi. ONZ zaleca pracodawcom, by dodatkowy czas został odjęty od godzin wykonywania obowiązków zawodowych. Innymi słowy, zachęca do wcześniejszego pójścia do domów.

Światowe zrzeszenie państw nie precyzuje, jak można spędzać czas wolny z rodziną. Jest to jak najbardziej zrozumiałe, ponieważ wśród tysięcy pomysłów trudno wskazać te najlepsze. Liczy się wyłącznie sam fakt wspólnej, dobrej zabawy, niezależnie od tego, czy wspólnymi przeżyciami będą dzielić się osoby w związku partnerskim, małżeństwie czy większa grupa ludzi, w tym np. dzieci i dziadkowie. Dzięki temu wszyscy ludzie mogą uświadomić sobie, dlaczego warto spędzać czas z rodziną, a ograniczyć mniej istotne zajęcia takie jak siedzenie przed telewizorem czy komputerem.


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Gdzie i jak aktywnie spędzać czas z rodziną?

Jedną z najlepszych sposobów na spędzanie czasu z rodziną jest aktywność na powietrzu. Co ważne, nie trzeba od razu planować niczego forsownego. Nawet zwykły spacer po parku pozwala podtrzymać więzi rodzinne z najbliższymi. Niestety, nawet na wiosnę pogoda może zepsuć przyjemność z przebywania poza domem. W takim przypadku warto zaopatrzyć się w funkcjonalną odzież i przedmioty dostępne w Out Of The Box. Dobrym wyborem dla dorosłych będzie Paczkokurtka pokryta powłoką Water Repellent zapobiegającą wsiąkaniu cieczy w materiał. Z kolei dzieciaki można ubrać w wodoszczelne, a przy tym przewiewne kurtki Miapka wykonane z tkaniny softshell. Do tego przyda się dostępny w sklepie parasol w kolorze żółtym lub czarnym.

Czasem deszcz lub wiatr są tak nieznośne, że nawet najcieplejsza odzież nie zachęca do wyjścia z domu. W takiej sytuacji nie warto jednak odkładać planów na spędzenie czasu z partnerem, rodzicami czy też pociechami. Zamiast do parku można wybrać się na zwiedzanie ciekawego miejsca. Warto sprawdzić m.in. nowoczesne muzea pełne eksponatów łączących pokolenia. Niewykluczone, że dla całej rodziny interesujące okaże się np. miejsce pełne starych komputerów i gier retro. U dorosłych przywoła to mnóstwo wspomnień z własnego dzieciństwa i młodości, a dzieciom pozwoli poznać historię technologii, dla nich już archaiczną.

Do tego, by wspólnie dzielić czas ze sobą, nie trzeba wkładać wiele wysiłku. Najważniejsze są same rozmowy, emocje i wspomnienia, które po nich pozostaną. Jednak te osoby, które koniecznie chcą aktywnie spędzić czas, muszą wygospodarować go więcej. Kilka godzin już nie wystarczy. Jednym z pomysłów na to, co można robić z rodziną w weekend, jest uprawianie sportu. Właśnie dlatego w planach na majowy dzień warto uwzględnić np. wycieczkę rowerową. Można ją połączyć z odwiedzeniem ciekawego miejsca, np. pobliskiego zamku, parku rozrywki lub leśnego zwierzyńca. Trzeba przy tym pamiętać, że takie wyjazdy wiążą się z brakiem dostępu do gniazdka elektrycznego. Aby nie dopuścić do rozładowania się smartfona, dobrze zaopatrzyć się w powerbank solarny.

Kolejnym pomysłem na to, jak aktywnie spędzać czas z rodziną, jest wycieczka w góry lub do lasu. Godziny spędzone na łonie natury, z dala od rozpraszających uwagę smartfonów i komputerów, sprawiają, że ludzie mają więcej czasu na rozmowy. Przemierzanie dzikich ostępów to także okazja na spotkanie zwierząt i roślin, o których można opowiedzieć dziecku. Tym samy eskapada zyskuje walor edukacyjny. Ważne jest jednak, by pamiętać o odpowiednim ekwipunku. W Out Of The Box znajdziesz przydatne w trakcie marszu przedmioty – ekologiczny plecak z utwardzonej masy papierowej dla dorosłych, mniejszy plecak dla dziecka, termiczną torbę na prowiant oraz pudełko na kanapki, czyli lunchbox.

Jak spędzać czas z rodziną – bule i klocki jako doskonałe pomysły na wspólne spędzanie czasu

Wyjście z własnych czterech ścian jest jak najbardziej wskazane, szczególnie w środku wiosny. Nie oznacza to na szczęście, że cały dzień trzeba spędzić w parkach lub muzeach. Jeśli zastanawiasz się, jak spędzić czas z rodziną w domu, zainteresować może Cię prosta gra w bule. Jej zasady sprowadzają się do rzucania mniejszej kuli w stronę większej. Kto trafi bliżej, ten dostaje więcej punktów. Co ważne, jako miejsce do zabawy wystarczy kawałek płaskiego terenu. Drewnianymi bulami można grać np. w pokoju lub ogrodzie. W sklepie internetowym InPost da się nabyć również trzy wyjątkowe zestawy klocków. Dziecku można podarować ciężarówkę przewożącą przesyłki, Paczkomat® z furgonetką z nowej floty elektrycznych pojazdów firmy oraz sortownię. Składanie każdego z nich to wspaniała zabawa tak dla pociechy, jak i jej rodziców. W ten sposób dziecko rozwija też myślenie przestrzenne. Po latach takie zestawy stają się ozdobami dziecięcych pokojów, przypominając miłe chwile spędzone z rodzicami.

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione