Co można zbudować z klocków? TOP 3 inspiracje na oryginalne konstrukcje

Out Of The Box

2024-02-13

Wstecz

Układanie klocków to rozrywka, która od pokoleń zajmuje zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wszystko dlatego, że zestawy układanek zapewniają świetną zabawę, a także pozwalają rozwinąć wyobraźnię oraz tworzyć oryginalne konstrukcje. Co można zbudować z klocków? Pomysłów jest nieskończenie wiele! Poznaj TOP 3 inspiracje na oryginalne budowle.

Co można zbudować ze zwykłych klocków?

Klocki są jedną z najpopularniejszych zabawek, która niezmiennie zachwyca kolejne pokolenia dzieci. Choć układanki wydają się dość prostym gadżetem, to są na tyle wszechstronne, że zapewniają praktycznie nieograniczone możliwości budowania.

Instrukcje, które można znaleźć w zestawach klocków, są świetnym punktem wyjścia dla najmłodszych pociech. Uczą one podstawowych technik składania i stanowią przewodnik do stworzenia konstrukcji krok po kroku. Warto jednak pamiętać, że prawdziwa magia tak naprawdę kryje się w realizowaniu własnych pomysłów oraz budowaniu unikatowych obiektów.

Zamiast kierować się wskazówkami producenta, najlepiej użyć wyobraźni i uwolnić pokłady kreatywności. Tych zasobów nigdy nie brakuje w pomysłowych głowach małych dzieci. Gdy do gry wchodzi twórcze myślenie, podczas zabawy można tworzyć naprawdę niekonwencjonalne dzieła i czerpać z budowania jeszcze większą frajdę.


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Pomysły na niebanalne budowle z klocków

Na pytanie, co da się zbudować z klocków, istnieje nieskończona ilość odpowiedzi. W końcu wyobraźnia nie zna granic i pozwala na wymyślanie coraz to nowszych, bardziej skomplikowanych czy abstrakcyjnych konstrukcji.

Poza tym ile dzieci tyle odmiennych spojrzeń oraz pomysłów może zrodzić się podczas układania klocków. Przedstawiamy jednak 3 inspiracje na oryginalne konstrukcje, które mogą spodobać się nie tylko maluchom. Starsze dzieci, a także dorośli również będą świetnie bawić się przy budowaniu tych modeli!

Świat bajek w klockowym wydaniu – inspiracje z ulubionych filmów animowanych

Do niebanalnych budowli można zaliczyć np. krainy wzorowane na ulubionych bajkach czy filmach. Ciekawym pomysłem będzie stworzenie podwodnego świata niczym z „Małej syrenki” lub zimowej scenerii, która będzie przypominać oprawę „Krainy lodu”. Mali fani motoryzacji mogą odwzorować np. tor wyścigowy i ulubione postacie-samochody z wybranej części „Aut”.

Oryginalne motywy w klockach – prawdziwy świat też zawiera ciekawe konstrukcje

Warto pamiętać, że w celu zbudowania oryginalnej konstrukcji, nie zawsze trzeba tworzyć bajkowe czy wyimaginowane budowle. Niektóre zestawy pozwalają tworzyć niebanalne obiekty, ponieważ mają całkiem inny motyw niż popularne serie układanek. Przykładem takich niekonwencjonalnych kompletów są klocki Cobi dostępne w sklepie Out Of The Box.

Jest to oficjalny punkt sprzedaży gadżetów firmy InPost i dlatego da się znaleźć tam zestawy o tematyce kurierskiej. Zamiast budować kolejny domek lub inną typową konstrukcję, można stworzyć np. swoje własne urządzenie Paczkomat czy sortownię przesyłek. Wśród kolekcji kloców z Out Of The Box figurują również elementy do ciężarówek i dostawczych furgonetek. Z takimi zabawkami dziecko jest w stanie zbudować całą firmę kurierską od podstaw.

W odkrywaniu otaczającego świata świetnie sprawdzą się też pudełka, które zawierają elementy potrzebne do konstruowania rzeczywistych budynków w pomniejszonej skali. Zabytkowe obiekty z różnych zakątków globu umożliwiają doskonałą zabawę podczas układania i inspirują malca do podróży. Gdy dziecko zobaczy na żywo budowlę, którą wcześniej samo skonstruowało z klocków, to zwiedzanie automatycznie stanie się o wiele ciekawsze.

Klocki dla miłośników historii motoryzacji, lotnictwa czy militariów

Co jeszcze można zrobić z klocków? Do niebanalnych konstrukcji warto zaliczyć zestawy z elementami do tworzenia realistycznych replik pojazdów. Projektowanie i składanie kultowych modeli z dawnych lat pozwala na odkrywanie historii motoryzacji poprzez zabawę.

Zarówno młodsi, jak i starsi entuzjaści czterech kółek będą czerpać ogromną radość z odtwarzania legendarnych aut typu maluch, trabant czy polonez. Wśród zestawów znajduje się jeszcze wiele innych ciekawych pojazdów do złożenia. Warto pamiętać, że w klockowych seriach występują nie tylko wiekowe klasyki, ale i nowoczesne wozy.

Podczas składania zabawkowych konstrukcji można również odkryć w sobie pasję do lotnictwa. Wszystko dlatego, że na sklepowych półkach dostępne są komplety do odtwarzania słynnych samolotów. Fani latających maszyn mogą stworzyć np. legendarnego Concorde’a czy służącego do dziś Boeinga w różnych odsłonach. Model znanego Dreamlinera będzie spełnieniem snów dla każdego miłośnika lotnictwa!

Wśród zestawów do odwzorowywania rzeczywistych maszyn znajdują się jeszcze kolekcje dla fanów militariów. Czołgi, bojowe samoloty, statki czy łodzie podwodne to tylko część replik, które bez problemu da się zbudować z klocków. Wszystkie te układanki nie tylko zapewniają zabawę podczas budowania, ale również dają okazję do nauki historii.

Co można ułożyć z klocków? Łączenie zestawów daje jeszcze więcej opcji!

Łączenie zestawów klocków pozwala na tworzenie bardziej rozbudowanych modeli, złożonych światów czy ciekawych, futurystycznych maszyn. Korzystanie z zestawów o odmiennych tematykach pozwala maksymalnie rozwinąć wyobraźnię i tworzyć kreatywne akcesoria do zabawy.

Brak ograniczeń konstrukcyjnych umożliwia połączenie realistycznych elementów z wymyślonymi częściami. W ten sposób da się przemieszać ze sobą kosmos, miejską metropolię, bajkową scenerię, dżunglę, podwodną krainę i wszystko inne, co tylko wpadnie do głowy. Kreatywność w łączeniu zestawów klocków pozwala dziecku przenieść się w odległe światy fantasy, a także poznać historię oraz połączyć ją z nowoczesnością.

Łączenie kompletów klocków daje również pole do popisu w kontekście skali budowli, ponieważ producenci oferują układanki z elementami o różnych rozmiarach. Dzięki temu maluch zyskuje szansę do eksperymentów związanych z wielkością modeli. Tym samym może stworzyć naprawdę ciekawe i zaskakujące konstrukcje, w których niewielkie części przybierają rolę detali uzupełniających duże obiekty.

Dlaczego warto próbować tworzyć własne konstrukcje z klocków Cobi?

Wśród klocków Cobi znajduje się wiele różnorodnych zestawów, które można swobodnie ze sobą łączyć. Uniwersalne elementy pasują do części z innych serii, a tym samym dają małym twórcom nieskończenie szerokie pole do działania w budowaniu oryginalnych konstrukcji. Dzięki temu jedynym ograniczeniem w zabawie jest poziom kreatywności malca.

Wznoszenie skomplikowanych budowli na podstawie własnej wyobraźni ma wiele pozytywnych skutków. Taka aktywność sprawia, że maluch ćwiczy umiejętności logicznego myślenia, planowania czy rozwiązywania problemów. Dodatkowo doskonali swoją wyobraźnię przestrzenną i cierpliwość. W końcu każda próba, która zakończy się fiaskiem (upadkiem budowli), zapewnia lekcję wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia zamierzonego celu.

Budowanie z klocków to dla dziecka doskonała okazja do zacieśniania więzi rodzinnych lub koleżeńskich. Wspólne wymyślanie projektów sprzyja rozwijaniu zdolności komunikacyjnych, uczy współpracy, a także wzmacnia zaufanie między uczestnikami zabawy.

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione