Co można robić w deszczowy dzień? Sprawdzone pomysły na domowe aktywności

Out Of The Box

2024-04-05

Wstecz

Pogoda nierzadko psuje plany spędzenia czasu aktywnie na zewnątrz. Jesienią bywa, że trzeba mierzyć się z codziennymi ulewami, które nie pozwalają cieszyć się spacerami po parku ani wyjściami na plac zabaw. Co można robić w deszczowy dzień w domu? Jak spędzić czas samodzielnie, w parze i z dzieckiem?

Co można robić w deszczowy dzień samemu w domu?

Co robić, gdy pada deszcz, a Ty jesteś sam w mieszkaniu? Przyjemnym i rozwijającym zajęciem w oczekiwaniu na słońce jest czytanie książek. Z pewnością masz na półce tytuły, które czekają w kolejce, aż w końcu się nimi zainteresujesz. Jeśli nie, szybko możesz zamówić jakąś pozycję i odebrać przez Paczkomat.

Kolejna propozycja to rozwiązywanie krzyżówek, sudoku lub innych łamigłówek. Tego typu zadania najlepiej wykonywać samodzielnie, ponieważ wymagają skupienia i są sposobem na przetestowanie swoich umiejętności. Dobrym rozwiązaniem jest także zmierzenie się w internecie z innymi graczami np. w meczu szachów.

Samotny weekend to idealna okazja do podszlifowania swoich umiejętności kulinarnych. Warto przygotować sobie jakieś nowe, pyszne danie lub ulubione ciasto. Podczas gotowania czas mija szybko, a efekty są warte każdej poświęconej minuty. Po dniu spędzonym w kuchni można rozsiąść się w gorącej kąpieli w wannie, zrobić sobie maseczkę na twarz i się zrelaksować.

Jeśli chcesz pobudzić swoją wyobraźnię, potrzebujesz starych ubrań, nitki i igły. Zabierz się za przerobienie dawno nienoszonej koszulki, wyhaftowanie na niej napisu czy załatanie zrobionej przypadkiem dziury. To relaksujące i wciągające zajęcie, które nie wymaga wielu materiałów, a daje sporo radości.


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Co warto robić we dwoje w deszczowy dzień?

Co robić w deszczowy dzień ze swoją drugą połówką? Ulewa za oknem to czas na zorganizowanie wieczoru filmowego. Każdy ma na liście tytuły, które chce obejrzeć. Podajcie swoje propozycje, przygotujcie popcorn i wejdźcie pod koc – takich wygód nie ma nawet w najbardziej luksusowych kinach.

Interesujące zajęcie to też gotowanie we dwoje. Można podzielić się obowiązkami, a na dodatek nauczyć się wspólnie nowych przepisów. Poza tym dwójka to odpowiednia liczba osób do rozegrania gier karcianych, a także zmierzenia się w planszówkach. Warto wciągnąć się również w układanie puzzli. To zajęcia pochłaniające czas, a jednocześnie skłaniające do interakcji z drugą osobą i zacieśniania więzi.

Co robić w brzydką pogodę, aby zapomnieć o tym, co dzieje się za oknem? W duecie da się sprawnie posprzątać mieszkanie lub uporządkować rzeczy, które już dawno chciało się przesegregować. To doskonały czas na odwlekane porządkowanie szafy czy półki z książkami. W międzyczasie można też wystawić niektóre rzeczy na sprzedaż. Warto razem przymierzyć stare ubrania i decydować, które jeszcze chce się zostawić.

Jak można spędzać aktywnie czas w deszczowych dzień?

Niepogoda za oknem to idealna pora, aby wykonać domowy trening. Wystarczy rozłożyć na podłodze matę do ćwiczeń antypoślizgową i rozruszać nieco swoje ciało. Podczas deszczowych dni wyjście na spacer, siłownię czy do klubu fitness bywa mniej kuszące. Aktywność na macie zastąpi brakujący ruch i będzie zdrowym prezentem dla ciała.

Gdy pada deszcz, warto rzucić się w wir zabawy. Atrakcją zarówno dla dziecka, jak i dla dorosłych będzie relaks podczas tańca. Włączenie muzyki i poruszanie się w rytm swoich ulubionych kawałków to sposób na aktywność dla tych, którzy nie przepadają za zwykłymi ćwiczeniami czy jogą. To połączenie rozrywki z dobrym dla ciała spalaniem kalorii.

Co można robić w deszczowe dni z dziećmi?

Co robić w deszczowy dzień z dzieckiem? Życie pod jednym dachem z maluchem to seria nieustannych aktywności, a w czasie niepogody warto pobawić się np. w chowanego. To dobre rozwiązanie szczególnie dla mieszkańców większego domu, ponieważ pole do popisu jest wtedy spore i wszędzie da się znaleźć ciekawe kryjówki.

Poza tym dzieci ucieszą się z koncertu, w którym gwiazdami będą one same. To czas na przebieranki, chwycenie mikrofonu w dłoń i oddanie się muzycznym szaleństwom. Podczas gdy jedna osoba występuje na domowej scenie, reszta wciela się w zachwyconą publikę. Pomysły pociech w trakcie występów bywają naprawdę zabawne.

Gdy nie ma jak wyjść na dwór, warto poświęcić czas na nadrobienie zaległości szkolnych – odrobienie zadań, naukę nowych słówek z języka obcego, ćwiczenie umiejętności z matematyki czy wspólne przeczytanie z dzieckiem lektury. Powinno się też porozmawiać o nurtujących maluchy kwestiach związanych z pracami domowymi.

Zastanawiasz się, co robić, jak pada deszcz, a dzieci nie mają żadnych zadań do wykonania? Na szczęście są takie atrakcje jak kolorowanki czy klocki, którymi najlepiej zająć się wspólnie. Warto zaangażować wszystkich domowników do wspólnego tworzenia malowanek. Kolejne osoby mogą rysować przedmioty, przekazując kartkę dalej, co pozwoli na wykonanie wspólnych dzieł.

Za pomocą zestawów klocków wspólnie da się budować miasta czy nietypowe rzeczy, takie jak Paczkomat, więc to idealny sposób na to, aby spędzić nawet kilka dni niepogody. Klocki Cobi są dedykowane zarówno młodszym, jak i starszym. Poza tym z domowych mebli można tworzyć bazy, zjeżdżalnie i inne atrakcje, ale wszystko musi odbywać się pod okiem rodziców. Warto zapewnić dziecku dzień z przyjaciółmi, podczas którego razem odkryją uroki zabawy w domu. Pamiętaj, aby nie narzucać sobie produktywności podczas deszczowych dni. Ten czas możesz spędzić tak, jak masz na to ochotę. Niekiedy to właśnie niepogoda jest okazją do tego, aby całkowicie się zrelaksować i odetchnąć od codziennej pracy.

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione