Washpapa – co to jest i co można z niej zrobić? Możesz się zdziwić!

Out Of The Box

2023-05-18

Wstecz

Na współczesnym rynku bardzo intensywnie rozwijają się sklepy oferujące ekologiczne towary. Firmy troszczące się o los planety mają w asortymentach m.in. produkty wykonywane z washpapy. Washpapa – co to takiego jest, dlaczego warto z niej korzystać i jakie ma właściwości?

Washpapa – co to jest za materiał?

Co to jest washpapa? Określenie odnosi się do rodzaju materiału zwanego washable paper, który jest mocniejszą wersją papieru. Strukturą i wyglądem przypomina skórę, ale powstaje bez konieczności ranienia zwierząt, co sprawia, że jego produkcja jest znacznie bardziej ekologiczna i etyczna. Często washpapa jest odporna na działanie wody i wilgoci. W składzie ma wpływający na trwałość lateks. Może występować w różnych kolorach oraz printach. Tworzy się z niej wiele produktów takich jak osłonki na doniczki, kosmetyczki, plecaki czy metki do ubrań.


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Jakie właściwości ma washpapa?

Washpapa jest bardzo wytrzymała, dzięki czemu można z niej szyć nawet torby, które udźwigną sporo kilogramów. Gdy jest wilgotna, staje się jeszcze trwalsza. Mimo że jest papierem, woda nie wpływa na nią destrukcyjnie. Jest bardzo elastyczna i miękka, przez co da się z niej stworzyć nawet bardzo designerskie modele piórników czy innych przedmiotów. Ma delikatnie fakturowaną strukturę, dzięki czemu jej wygląd jest bardzo naturalny.

Piórnik, plecak i torba z washpapy – dlaczego warto mieć produkty z washpapy?

Warto mieć torbę z washpapy, ponieważ jest bardzo wytrzymała, a do tego idealnie nadaje się do przenoszenia jedzenia. Produkty z tego materiału są ekologiczne nie tylko ze względu na to, w jaki sposób powstają. Plecak czy torbę z washpapy najlepiej zabierać ze sobą na zakupy, bo zmniejsza się wtedy zapotrzebowanie na kupowanie plastikowych reklamówek w sklepie. Poza tym modele te sprawdzają się nawet w trakcie deszczowej pogody. Dzięki swoim właściwościom ochraniają zawartość przed zmoczeniem.

Plecak z washpapy można kupić np. w sklepie Out Of The Box. Zwijany od góry model jest nie tylko praktyczny, ale także stylowy. Wpisuje się w stylizacje w różnym stylu, a jego wewnętrzne kieszonki pomagają w zachowaniu porządku i zapewniają ochronę najważniejszych przedmiotów.

Cena washpapy jest bardzo atrakcyjna, więc produkty takie jak piórnik wcale nie są drogie. Trwałość papieru sprawia, że posłuży on przez lata, co pozwala na spore oszczędności. Uczniowie nie muszą też kupować nowego modelu do każdej klasy. Dobrej jakości piórnik ma wnętrze zabezpieczone poliestrem, dzięki czemu długopisy czy ołówki nie niszczą powierzchni produktu. Poza tym na uwagę zasługują osłonki na doniczki, dzięki którym niedużym kosztem można wymienić obecne, aby miały te same kolory. Na dodatek można je wykorzystywać także w innych sytuacjach np. do przechowywania akcesoriów do szycia, zabawek i czego się tylko zapragnie. Zastosowanie washpapy jest coraz szersze, a producenci coraz chętniej korzystają z niezwykłych właściwości ekologicznego materiału.

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione