Jaki plecak do samolotu będzie najlepszy? Pojemny i wygodny bagaż podręczny na krótkie i długie wyjazdy

Podróż samolotem

2023-07-11

Wstecz

Podróże sprawiają radość, rozwijają i pozwalają zobaczyć świat z innej perspektywy. Niezbędnym elementem każdej wycieczki jest funkcjonalny bagaż podręczny, który pomieści wszelkie potrzebne przedmioty, a jednocześnie nie będzie zajmował zbyt wiele miejsca. Jaki plecak turystyczny do samolotu sprawdzi się najlepiej?

Jakie wymiary powinien mieć plecak do samolotu?

Podróż samolotem wymaga przestrzegania szeregu zasad, w tym reguł odnoszących się do wymiarów bagażu. Czy plecak jest bagażem podręcznym? Tak, jeśli jego długość, szerokość i wysokość mieszczą się w wytycznych ustalonych przez daną linię lotniczą.

Przykładowo podróżując w klasie ekonomicznej polskimi liniami LOT na pokład można zabrać bagaż o maksymalnych wymiarach 55 x 40 x 23 cm oraz niewielką torbę do 40 x 35 x 12 cm. Z kolei podczas lotu klasą ekonomiczną z Ryanair pasażer zabierze ze sobą pojedynczy bagaż podręczny o wymiarach 40 x 20 x 25 cm.

Jaki plecak do samolotu sprawdzi się najlepiej? Dobrym rozwiązaniem jest wybór egzemplarza, którego rozmiar można w razie potrzeby dostosować. Przykładem jest model z zawijanym zamknięciem z plastikowym klipsem lub praktycznymi ściągaczami.

Należy pamiętać, że podczas pomiarów uwzględniane są także dodatkowe części walizki czy plecaka, takie jak rączki i wszelkie inne odstające elementy. Przed podróżą na lotnisko warto upewnić się, że bagaż spełnia wszelkie określone wymogi. W przeciwnym razie w przypadku kontroli podróżujący będzie musiał pokryć odpowiednie koszty dodatkowe.


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Jaką wagę powinien mieć plecak na samolot?

Również waga plecaka do samolotu, który znajdzie się w górnym schowku na pokładzie lub pod siedzeniem podróżującego, nie powinna przekraczać ustalonych limitów. Tak samo, jak w przypadku maksymalnych wymiarów, jej zakres może się różnić w zależności od linii lotniczej.

Podróżującym często podawane są limity uwzględniające wszelkie elementy bagażu, jakie wniosą (np. niewielką walizkę na kółkach plus mały plecak) do samolotu. Zazwyczaj wynoszą one maksymalnie 12 lub 15 kg. Z kolei ograniczenia wagi pojedynczego bagażu (np. podręcznej walizki) to najczęściej 8-10 kg.

Czy można zabrać plecak do samolotu z płynami i elektroniką? Podstawowe zasady

Limity wagowe i maksymalne wymiary plecaka do samolotu to nie wszystko, o czym należy pamiętać przed wejściem na pokład. Bardzo ważne, aby mieć na uwadze wszelkie pozostałe ograniczenia, które linie lotnicze nakładają na podróżujących w trosce o ich bezpieczeństwo.

Właśnie dlatego w plecaku do samolotu nie mogą znaleźć się m.in. ostre narzędzia i przedmioty czy substancje łatwopalne. Specyficzne restrykcje dotyczą również przewożenia cieczy. Jakie płyny można włożyć do plecaka do samolotu? Bagaż podręczny powinien uwzględniać wyłącznie artykuły o pojemności do 100 ml spakowane w specjalnej, przezroczystej torebce z zamknięciem.

Warto także podkreślić, że w większości przypadków nie obowiązuje zakaz przewozu elektroniki w bagażu rejestrowanym. Lepszym rozwiązaniem będzie jednak schowanie ważnego sprzętu, np. laptopa, zabezpieczonego dodatkowym pokrowcem, do pojemnego plecaka do samolotu.

W plecaku najlepiej schować również wartościowe przedmioty. Mowa tu także o rzeczach, które mają dla danej osoby znaczenie sentymentalne. Tak jak w przypadku elektroniki, pozwoli to zapobiec ich ewentualnemu zniszczeniu lub zgubieniu.

Jak spakować plecak do samolotu?

Przede wszystkim pakowanie bagażu podręcznego powinno być przemyślane, a ekwipunek zabrany na pokład najkorzystniej ograniczyć do niezbędnego minimum. Należy pamiętać o rzeczach, które podróżujący chce mieć w razie potrzeby w zasięgu ręki, wobec czego nie włoży ich do bagażu rejestrowanego. Mowa tu m.in. dokumentach, kartach płatniczych, gotówce czy lekach.

Dobrze mieć na uwadze, że niektóre przedmioty, takie jak ręczniki czy suszarka do włosów często znajdują się na wyposażeniu pokojów hotelowych. Z tego powodu nie warto zajmować nimi miejsca w bagażu podręcznym.

Nic nie stoi na przeszkodzie, aby włożyć do plecaka podstawowe przybory do higieny oraz kosmetyki (mieszczące się we wcześniej wspomnianych limitach), bieliznę, odzież czy nawet obuwie. Takie rozwiązanie sprawdzi się w szczególności podczas krótkich, weekendowych wycieczek, które nie wymagają wykupienia bagażu rejestrowanego.

Przed wycieczką wskazane jest sporządzenie listy potrzebnych rzeczy i kierowanie się nią podczas pakowania. Dzięki temu pasażer nie ryzykuje, że zapomni o jakimś niezbędnym elemencie wyposażenia. Portfel, telefon i dokumenty najlepiej włożyć do zewnętrznych, zapinanych kieszeni, do których ma się łatwy dostęp.

Dobrze, jeśli w zasięgu ręki jest także elektronika i przezroczysta torba z płynami. Takie przedmioty zazwyczaj trzeba wyłożyć na lotniskową taśmę podczas kontroli bezpieczeństwa. W przypadku, gdy znajdują się na samym dnie plecaka, ich wyjęcie może spowodować zbędny chaos i zamieszanie.

Podczas pakowania na krótką letnią wycieczkę najlepiej zabrać ze sobą materiałowe ubrania, które z łatwością da się złożyć do jak najmniejszych rozmiarów. Dobrym pomysłem może okazać się także zakup organizera do bagażu podręcznego. Dzięki temu w plecaku będzie panował porządek, a ubrania i inne akcesoria podróżny zabierze ze sobą w maksymalnie kompaktowej formie.

Plecak dziecięcy do samolotu – jak wybrać?

Bagaż podręczny dla dziecka powinien być praktyczny, wygodny i łatwy w czyszczeniu. Dobrze, jeśli jest wykonany z trwałego, wytrzymałego oraz stosunkowo miękkiego materiału, który pozwala na złożenie bagażu do mniejszych rozmiarów. Oczywiście nie może zabraknąć w nim praktycznych kieszonek z zapięciem na zamek.

Odpowiednim rozwiązaniem może okazać się plecak dziecięcy Out Of The Box z zewnętrzną warstwą wykonaną ze stuprocentowej cordury premium. Jest to wodoodporna tkanina, której niestraszne są przetarcia. Wykorzystuje się ją m.in. do produkcji odzieży i akcesoriów outdoorowych.

Lekki plecak do samolotu i nie tylko to kompaktowy, a jednocześnie pojemny egzemplarz. Jego wymiary to 28 x 28 x 8 cm, dlatego dziecko bez żadnych problemów zabierze bagaż na pokład. W razie pojawienia się zabrudzeń, które podczas podróży są w zasadzie nie do uniknięcia, wystarczy wytrzeć plecak mokrą ściereczką.

Co więcej, nie bez znaczenia pozostaje wygląd bagażu. Dobrze, jeśli plecak będący własnością pociechy jest unikatowy i wyróżnia się na tle innych egzemplarzy, co ułatwi m.in. pilnowanie bagażu na lotnisku.

Czy plecak z washpapy nadaje się do samolot?

Washpapa to ekologiczny i funkcjonalny materiał. Mimo że w zasadzie jest to papier, można czyścić go przy pomocy wilgotnej ściereczki, nie obawiając się o jego zniszczenie. Dodatkowo jest bardzo lekki i elastyczny, a jednocześnie solidny, dlatego warto zabrać go ze sobą na wakacje również wtedy, gdy planowana wycieczka obejmuje lot.

Ten plecak turystyczny również można dostać w nowym sklepie należącym do InPost. Przedsiębiorstwo jest znane z przyjaznych środowisku rozwiązań takich jak maszyny Paczkomat®, za sprawą których firma przyczynia się do ograniczenia produkcji dwutlenku węgla do atmosfery. Asortyment sklepu, uwzględniający produkty wykonane z ekologicznych materiałów, jest więc kolejnym krokiem w realizacji misji marki. Model z washpapy posłuży zarówno jako męski, jak i damski plecak do samolotu, bo jego wygląd jest bardzo uniwersalny. Ponadto wyposażono go w bawełniane pasy ułatwiające przemieszczanie się z bagażem na plecach oraz zawijane zamknięcie, dzięki któremu plecak można szybko zwinąć, a następnie bezpiecznie zamknąć przy użyciu klipsa.

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione