Co zabrać na podróż pociągiem? Pamiętaj o podstawowych rzeczach!

Out Of The Box

2023-04-28

Wstecz

Podróżowanie pociągiem to jedna z najwygodniejszych form transportu, która nie wymaga ciągłego skupienia, jak w przypadku jazdy samochodem. Jednak, aby wielogodzinny pobyt w pociągu był komfortowy, warto się do niego odpowiednio przygotować. Co ze sobą zabrać?

Co zabrać na podróż pociągiem i jak się do niej przygotować?

Pociąg jest preferowanym środkiem transportu dla wielu osób. Pokonywanie długich tras w jednym z nowoczesnych wagonów, których w Polsce jest coraz więcej, może być komfortowe i przyjemne.

Jednak każdy pasażer jeszcze przed zajęciem swojego miejsca powinien pomyśleć o kilku kwestiach mających wpływ na to, jak przebiegnie jego wycieczka. Jak podróżować pociągiem, aby jazda była wygodna, a czas w przedziale się nie dłużył?

Wielogodzinną trasę w pociągu można spożytkować na nadrabianie zaległości w związku ze studiami czy pracą. Wobec tego do pociągu warto zabrać ze sobą laptopa, w szczególności, jeśli masz przed sobą podróż na drugi koniec kraju. Urządzenie przyda się również do zabicia nudy np. poprzez oglądanie filmów.

Miłośnicy czytania zdecydowanie powinni zabrać ze sobą książkę. Podróż pociągiem to idealna okazja do tego, aby sięgnąć po lektury, na których czytanie na co dzień ciężko było znaleźć wystarczającą ilość wolnego czasu. Ponadto warto zaopatrzyć się w naładowany powerbank.

Co prawda większość pociągów jest obecnie wyposażona w kontakty, jednak urządzenie może okazać się nieocenione w wypadku, gdy któryś z nich przestanie działać. Jest to ważne nie tylko ze względu na podładowanie telefonu w celu rozrywki, ale i możliwości kontaktu z bliskimi w razie jakichkolwiek zmian w związku z zaplanowaną podróżą.

Warto również zabrać ze sobą niewielką poduszkę podróżną. Dzięki niej drzemka w pociągu nie będzie skutkowała bolącym karkiem i dodatkowym zmęczeniem zamiast szybkiej regeneracji. Przydatny może okazać się również luźny sweter, którym pasażer może się okryć lub podłożyć go pod głowę.

Co można jeść w trakcie podróży pociągiem?

Wiele godzin spędzonych w pociągu wiąże się z brakiem możliwości postoju np. w restauracji. Wiele kolei oferuje pasażerom specjalne wagony restauracyjne. Może jednak zdarzyć się, że na danej trasie z różnych powodów ta usługa nie będzie obsługiwana.

Rozsądną decyzją jest więc wyposażenie się w coś do picia (najlepiej wodę) i przekąszenia. Co zabrać do jedzenia w podróż pociągiem? Mogą to być kanapki (bez miękkich składników i lejących się sosów, które mogą wypaść z kanapki), sałatka z makaronem lub kaszą i warzywami, a także same świeże warzywa i owoce.

Ważne, aby przygotowany posiłek nie wydzielał intensywnych zapachów, które mogą przeszkadzać innym podróżującym. W zimie warto zabrać ze sobą również ciepłą herbatę lub kawę w kubku termicznym.


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


O czym warto jeszcze pamiętać podczas podróżowania pociągiem?

Przed wejściem do pociągu należy zadbać również o kilka podstawowych rzeczy, które mogą przydać się podczas podróży. Dobrze zaopatrzyć się w chusteczki higieniczne, tabletki przeciwbólowe oraz żel do dezynfekcji rąk.

Jeszcze więcej kwestii powinny wziąć pod uwagę osoby podróżujące z dziećmi. Przede wszystkim warto pamiętać o zniżkach dla najmłodszych oraz możliwości wyboru przedziału dla rodzin, które są szczególnie przydatne w przypadku podróży z niemowlęciem.

Co zabrać na podróż pociągiem z dzieckiem? Podstawą są wszelkie niezbędne przybory higieniczne i ubranie umożliwiające szybkie zdjęcie lub założenie jednej z warstw w razie, gdy temperatura w pociągu ulegnie zmianie.

Posiłek na drogę warto spakować najmłodszym do lunchboxa, który jest wygodny w transporcie i użytkowaniu. Takie pudełka można kupić m.in. w sklepie Out Of The Box. Posiadają one specjalne przegródki, do których można włożyć warzywa, owoce oraz słone i słodkie przekąski. Dzięki temu nawet posiłek w pociągu będzie dla dziecka różnorodny.

Ponadto najmłodsi często źle znoszą podróż z powodu nudy. Wobec tego na podróż z dzieckiem warto zabrać jego ulubioną zabawkę, książeczki, grę planszową czy kolorowanki, dzięki którym pociecha będzie miała zajęcie nawet podczas wielogodzinnej jazdy.

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione