Co najlepiej zabrać na podróż samochodem? Niezbędniki i gadżety na różne wyjazdy

Podróż samochodem

2023-03-15

Wstecz

Samochód to środek transportu, który daje kierowcy i pasażerom dużą niezależność. Podczas takiej podróży mają oni możliwość dowolnej zmiany trasy i postoju w wybranym miejscu. Jednak przed wielogodzinnym wyjazdem należy się odpowiednio przygotować. Co zabrać do samochodu na długą podróż?

Jak przygotować się do podróży samochodem?

Aby długa trasa samochodem była bezpieczna i komfortowa, podróż wymaga odpowiedniego przygotowania. Przede wszystkim przed wyjazdem należy zwrócić uwagę na stan techniczny pojazdu, czyli sprawdzić opony, oleje i płyny, światła oraz klocki hamulcowe. Nawet stosunkowo niewielka usterka w wyniku wzmożonej eksploatacji pojazdu może uniemożliwić dalszą podróż i być przyczyną niebezpiecznych zdarzeń. Z tego powodu przed wyjazdem najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalistów i odwiedzić warsztat samochodowy.

Kierowcy powinni upewnić się, że w aucie znajdują się wszystkie niezbędne elementy wyposażenia, czyli gaśnica, trójkąt ostrzegawczy i apteczka. Co prawda jedynie dwa pierwsze są w Polsce obowiązkowe, jednak zawsze warto wozić ze sobą przybory do udzielenia pomocy w razie jakiegokolwiek zdarzenia na drodze.

Kierowca musi mieć przy sobie również wymagane podczas jazdy. W przypadku wyjazdu poza granice kraju należy zwrócić szczególną uwagę na przepisy obowiązujące w danym państwie. Przykładowo na terenie Czech kierowca oraz każdy z pasażerów musi mieć ze sobą kamizelkę odblaskową, która ma znajdować się w kabinie samochodu.

Oczywiście kierowcy nie powinni zapominać o niezbędnym odpoczynku. Każda osoba, która siada za kierownicę, musi być wypoczęta, a w trakcie długiej podróży zaplanować postoje, aby mieć możliwość regeneracji i maksymalnego skupienia podczas jazdy.


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Jakie akcesoria do podróży samochodem będą przydatne?

Na długą podróż autem warto zabrać ze sobą kilka rzeczy, aby być dobrze przygotowanym na różne sytuacje losowe. Co zabrać na wyjazd samochodem? Najlepiej, jeśli w kabinie samochodu znajduje się kosmetyczka, do której w razie potrzeby jest łatwy dostęp.

Warto włożyć do niej tabletki przeciwbólowe, chusteczki higieniczne, chusteczki nawilżone, żel antybakteryjny oraz środki łagodzące objawy choroby lokomocyjnej, które mogą okazać się szczególnie przydatne podczas podróży z dziećmi.

Kierowcy powinni zadbać również o kilka urządzeń podnoszących komfort podróży. Mowa o tu nawigacji, odpowiednich ładowarkach. Przyda się także dobry powerbank solarny, umożliwiający ładowanie telefonu nie tylko w aucie, ale i w trakcie postojów za pomocą promieni słonecznych. Taki gadżet znajdziesz w naszym sklepie Out Of The Box!

Co zabrać na podróż samochodem jako pasażer? Z pewnością można wówczas pozwolić sobie na więcej udogodnień. Dobrze, jeśli pasażerowie wyposażą się w poduszki podróżne i niewielkie kocyki. Przydadzą się też słuchawki, książka czy tablet lub smartfon z filmami, audiobookami albo podcastami.

Podróż samochodem – co zabrać ze sobą do jedzenia?

Podczas wielogodzinnej podróży samochodem wskazane są przerwy, które wiele osób wykorzystuje na wizytę w restauracji. Mimo to warto zabrać ze sobą coś do picia, śniadanie i przekąski, które pasażerowie mogą zjeść w każdej chwili.

Co zabrać w podróż samochodem do jedzenia? Świetnie sprawdzą się klasyczne kanapki, które nie powinny rozpuszczać się pod wpływem temperatury ani brudzić rąk w trakcie posiłku. Dobrze wziąć ze sobą lunchboxa ze świeżymi owocami, warzywami i słonymi przekąskami. Lunchbox z przegródkami dla dużych i małych sprawdzi się do przewożenia różnego rodzaju żywności. Na naszej stronie znajdziesz pudełko na jedzenie, które dobrze sprawdzi się na wyjeździe. Może to właśnie ideał, którego potrzebujesz?

Jeśli chodzi o napoje, najlepiej sprawdzi się niegazowana woda. Oprócz tego przydadzą się również kawa i herbata w termosie. Jedzenie i picie dobrze umieścić w specjalnej torbie termicznej, dzięki której zachowa świeżość. Torba na jedzenie z termoizolacją do kupienia w Out Of The Box.

Gdzie trzymać laptopa podczas podróży samochodem?

Wiele osób wykorzystuje długie podróże do nadrobienia zaległości w pracy, do czego zazwyczaj jest im niezbędny laptop. Urządzenie przyda się też do zabicia czasu np. oglądania filmów. Aby sprzęt nie uległ podczas podróży uszkodzeniu, należy go odpowiednio zabezpieczyć.

Co zabrać na podróż samochodem, aby wycieczka nie wiązała się z uszkodzeniem ulubionego sprzętu? Do ochrony najlepiej wykorzystać specjalne etui na laptopa. Co ważne, urządzenie najlepiej położyć w pozycji pionowej, aby nie było narażone na intensywne wstrząsy podczas jazdy.

Podróż samochodem – co zabrać, wyjeżdżając z dzieckiem?

Wyjazd na wakacje z dzieckiem to możliwość miłego spędzenia czasu w rodzinnym gronie. Należy mieć jednak na uwadze, że wiele godzin spędzonych w samochodzie z perspektywy dziecka zazwyczaj oznacza nudę. Z tego względu warto zadbać o kilka rzeczy, które maksymalnie umilą maluchowi wycieczkę. Co zabrać na długą podróż samochodem z dzieckiem?

Niezbędne przybory higieniczne, jedzenie w wygodnym pojemniku oraz napoje to podstawa, o której powinien pamiętać każdy rodzic. Ogromne znaczenie ma także ubranie dziecka, które musi być maksymalnie wygodne i umożliwiać mu swobodne wykonywanie ruchów. W razie drzemki przyda się niewielka poduszka oraz kocyk.

Nie może zabraknąć również gadżetów i zabawek, dzięki którym dziecko przyjemnie spędzi długie godziny w samochodzie. Mogą to być kompaktowe gry, zestaw klocków i książeczki.

Oprócz tego przyda się urządzenie, na którym najmłodsi będą mogli obejrzeć filmy lub bajki. Najlepiej wcześniej pobrać wybrane pozycje, aby seansu nie przerywał brak zasięgu np. podczas przejazdu przez las. Podczas podróżowania z dużą ilością zabawek i akcesoriów łatwo o bałagan. Aby go uniknąć, rzeczy najwygodniej włożyć do pojemnej bawełnianej torby. Dzięki temu w samochodzie nie będzie panował chaos, a dziecko w każdej chwili ma możliwość wyciągnięcia z niej ulubionej zabawki.

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione