Prezent dla 10-latki – pomysły na duże i małe podarunki

Pomysł na prezent

2024-06-20

Wstecz

Urodziny, Dzień Dziecka, zakończenie szkoły czy święta – w ciągu roku jest wiele okazji do obdarowywania dziewczynki. Jak jednak kupić idealny upominek dla dziecka? Podpowiadamy, jakie prezenty dla 10-latki warto wybrać!

Pomysły na prezent dla 10-latki – czym kierować się przy wyborze?

Gdy przychodzi moment urodzin lub świąt, rodzice i opiekunowie często głowią się nad prezentem dla swojego dziecka. Szczególnie że jego zainteresowania bardzo szybko się zmieniają. To, co sprawdziło się rok temu, w tym niekoniecznie może wywołać euforię. Jak więc wybrać najlepszy prezent dla 10-latki?

Dziewczynki w tym wieku zaczynają dorastać – rodzice przestają już być centrum ich świata, a ważni stają się rówieśnicy. Poza tym dzieci odkrywają i rozwijają nowe zainteresowania, często porzucając poprzednie. Dlatego ważne jest, aby wspierać je w tym okresie, np. poprzez praktyczne i kreatywne podarunki.

Jeśli więc zastanawiasz się, co podarować dziewczynce, to uwzględnij kilka poniższych aspektów:

  • zainteresowania – najczęściej najbardziej trafione prezenty to te, które wpisują się w cudze pasje. Można również połączyć to ze wspieraniem kreatywności u maluchów;
  • walory edukacyjne – warto rozważyć pomysły na prezenty dla 10-latki, które jednocześnie bawią i uczą. Zaliczają się do tego, m.in. zabawki edukacyjne, gry planszowe rozwijające umiejętności logicznego myślenia czy też zestawy do eksperymentów naukowych;
  • aktywność fizyczną – aktywność fizyczna jest ważna dla rozwoju 10-letniego dziecka. Dlatego też można postawić np. na rower, hulajnogę, zestaw do gry w piłkę lub cokolwiek, co zachęci malucha do aktywności (zwłaszcza na świeżym powietrzu);
  • interakcje społeczne – wśród propozycji fajnych prezentów dla 10-latki mogą znaleźć się także te, które zmotywują do wspólnego spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi. Zalicza się do nich w głównej mierze gry planszowe, ale nie tylko!

Wiele z naszych propozycji ma charakter uniwersalny, dlatego sprawdzą się też jako pomysły na prezent dla chłopca 10-latka.


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Kolorowanka XXL – prezent dla kreatywnej 10-latki

Dziewczynki w tym wieku są niezwykle pomysłowe. Warto więc wspierać ich kreatywność, a doskonale do tego nadaje się kolorowanka XXL, którą można znaleźć w sklepie Out Of The Box.

Nie jest to standardowa kolorowanka, bo wyróżniają ją jej wymiary. Niekoniecznie mieści się ona na standardowym blacie biurka. Co więcej, dziecko może zaangażować we wspólne kolorowanie także swoje rodzeństwo, rodziców czy rówieśników ze szkoły. Rozmiar kolorowanki sprawia, że każdy będzie miał swój własny obszar do pokrycia kolorem.

Przydatny prezent dla 10-latki – czy zabawki to dobry pomysł?

Dziewczynka w wieku 10 lat zaczyna interesować się różnymi rzeczami bądź czynnościami, które nawiązują do dorosłego życia. Dlatego też niektórzy dorośli zastanawiają się, czy dziecięce zabawki to wciąż dobry pomysł. Jak najbardziej! Należy tylko dopasować je do aktualnych zainteresowań dziecka.

Jeśli pociecha zaczyna pasjonować się modą, to można jej kupić np. zestaw do szydełkowania bądź farbowania tkanin. Bywa, że jednym z najlepszych prezentów dla 10-latki, która lubi samodzielnie tworzyć różne rzeczy, okazuje się zestaw do robienia biżuterii. Przyniesie jej dużo frajdy, a co więcej, będzie mogła pochwalić się samodzielnie wykonaną bransoletką czy naszyjnikiem w szkole.

Dobrym pomysłem na prezent dla 10-letniej dziewczynki są również lalki. Jednak w tym wieku pociechy zwracają uwagę np. na to, by zabawki były powiązane z postaciami z ich ulubionych bajek lub z konkretnymi zawodami (np. pielęgniarka, stewardessa). Niektóre dzieci lubią także zabawki, którymi trzeba się zaopiekować.

Jeśli mowa o wzmacnianiu kreatywności i interakcji społecznych, to ciekawą propozycją jest kartonowa scenka lub teatrzyk lalkowy. Sprawdzi się to szczególnie u dzieci, które przejawiają zainteresowanie organizowaniem wystąpień, opowiadaniem historii i teatrzykiem. Dzięki takim zabawkom mogą wznieść swoje spektakle na wyższy poziom i zaangażować do tego swoje koleżanki.

Out Of The Box

Czy klocki to trafny upominek dla 10-latki?

Podarunkiem dla dziesięciolatki, który będzie wspierał zainteresowania oraz integrację społeczną są klocki. W Out Of The Box dostępnych jest kilka wyjątkowych zestawów klocków Cobi.

Można do nich zaliczyć, np. Paczkomat® InPost z samochodem, Sortownię, Ciężarówkę lub tez Appkomat Green City. Ich wspólne układanie jest dobrą zabawą nie tylko dla najmłodszych, ale i dla całej rodziny.

Klocki to przeważnie trafiony upominek. Maluchy doskonale się przy tym bawią i to niezależnie od wieku. Co więcej, taka zabawka wspiera rozwój wyobraźni, koordynacji ruchowej oraz trenuje cierpliwość. Ważne, aby dostosować zestaw do wieku pociechy. W sklepie Out Of The Box wszystkie klocki są odpowiednie od 8. roku życia dziecka.

Prezent dla 10-latki do 50 zł – na co można się zdecydować?

Niektóre okazje wymagają przygotowania skromnego upominku. Nie oznacza to jednak, że nie będzie on trafiony. Jaki drobny prezent dla 10-latki warto wybrać? Wśród propozycji można znaleźć:

  • książkę – najlepiej zdecydować się na ciekawą lekturę dostosowaną do wieku dziewczynki. Może to być popularna seria dla dzieci, książka przygodowa lub edukacyjna;
  • puzzle – doskonale sprawdzą się te z ulubionymi postaciami z bajek lub motywami zainteresowań dziewczynki;
  • grę karcianą – istnieje wiele ciekawych gier planszowych dostępnych w przystępnej cenie, które są odpowiednie jako prezent na urodziny dla 10-latki. Mogą to być karty pomagające trenować pamięć, tematyczne quizy lub słowne łamigłówki;
  • sportowe akcesoria – jeśli dziewczynka lubi aktywność fizyczną, możesz rozważyć zakup akcesoriów sportowych, takich jak piłka, frisbee, hula-hop czy skakanka.

Co na prezent dla 10-latki? Czy ubrania to dobry pomysł?

Ubrania mogą być dobrym prezentem dla 10-latki, ale pod warunkiem, że są one dopasowane do jej gustu, rozmiaru i zainteresowań. Trzeba też mieć pewność, że dziewczynka będzie zadowolona z takiego upominku. Jeśli jesteś rodzicem, to z pewnością wiesz, jaki styl ubrań może podobać się Twojemu dziecku.

Jeżeli jednak kupujesz ubrania dla cudzej pociechy, to najlepiej podpytać o to rodziców. Bezpieczną alternatywą są również akcesoria modowe, takie jak np. torebka, czapka czy szalik.

Przy wyborze ubrań można kierować się porą roku. Ciuchowym prezentem świątecznym dla 10-latki będzie bożonarodzeniowy sweterek w renifery. Z kolei na okres wielkanocny sprawdzi się sukienka w kwiatki.

Wybór prezentu dla 10-latki to niełatwa sprawa. Teraz już jednak wiesz, czym kierować się przy jego kupnie! Najlepiej zdecydować się na coś, co będzie wzmacniało kreatywne podejście dziecka, rozwijało wyobraźnię lub zachęcało do zabawy z innymi. Zawsze warto też dostosowywać upominek do aktualnych zainteresowań dziewczynki.

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione