Podkręć stylizację wesołymi skarpetkami!

wesołe skarpetki

2023-11-16

Wstecz

Skarpety są tym elementem garderoby, o którym pamięta się rzadziej niż o innych. Tymczasem ich niewłaściwy dobór potrafi zepsuć nawet najlepiej dobraną stylizację. Analogicznie, dostosowane do stroju założonego na daną okazję, są w stanie uwypuklić dobry gust lub poczucie humoru osoby, która je nosi. Jak więc jak dopasować skarpetki, także te o nieoczywistych wzorach? Najlepiej skorzystać z tych kilku porad!

Jak dobrać skarpetki w zależności od ubioru? Okazje formalne

Cechą, która najbardziej wyróżnia skarpety, jest ich uniwersalność. Choć trend projektowania odzieży dla wszystkich przyjął się w przypadku wielu innych elementów ubioru, to właśnie chroniący stopy materiał najlepiej pasuje do określenia unisex. Widać to choćby na przykładzie stylizacji nawiązujących do reguł klasycznej elegancji. Tymi samymi zasadami należy się kierować zarówno przy doborze skarpet do garnituru, jak i żakietu.

W doborze skarpet na formalne okazje należy pamiętać przede wszystkim o kolorze. Najlepiej sprawdzą się więc modele w barwach zbliżonych do odcienia spodni. Co ważne, nie powinny przyciągać uwagi, a być jedynie niewidocznym uzupełnieniem ubioru. Właśnie z tego powodu zaleca się, by kolor skarpet był taki sam lub nieco ciemniejszy niż odcień butów i spodni. Analogicznie, złym pomysłem jest zestawianie jasnych skarpet do grafitowego, szarego, granatowego bądź czarnego stroju. Najlepiej postawić na tkaninę o gładkiej fakturze, choć dopuszczalne są również delikatne wzory, np. paski.

Z dopasowaniem barwy materiału skarpet do reszty formalnego stroju większość osób nie ma problemu. Mniej intuicyjny jest za to wybór ich długości. Zgodnie z zasadami eleganckiego ubioru powinny one przykrywać łydkę niezależnie od pozycji, w której znajduje się człowiek. Innymi słowy, mają zasłaniać dolną część nóg także w trakcie kucnięcia w celu zawiązania sznurówki. Właśnie dlatego najbezpieczniej kupić skarpety sięgające aż do goleni. Równie dobrą decyzją jest założenie podkolanówek.


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Czy długie, wesołe skarpetki są modne?

Większość osób w ciągu roku ma niewiele okazji do założenia żakietu lub garnituru, za to dużo do eksperymentów stylistycznych. Jednym z pomysłów na wyróżnienie się jest założenie długich skarpetek w oryginalnych wzorach. Jak można się domyślić, zasada ich dopasowania do ubrań różni się diametralnie od tej, którą stosuje się w przypadku komponowania stroju formalnego. Skarpetki powinny być widocznym, a nawet dominującym elementem ubioru.

Wesołe skarpetki, czyli modele w żywych barwach, a często też z zabawnymi wzorami, pasują do stylizacji streetwearowych. Ich wygląd przykuje uwagę w połączeniu z klasycznymi, niebieskimi jeansami i prostym T-shirtem. Koszulka nie może zdominować kompozycji, dlatego najlepiej, żeby znalazł się na niej tylko delikatny nadruk albo nie było go wcale. W chłodniejsze dni warto na nią narzucić dresową bluzę. Osobom, którym zależy na połączeniu kontrastów, do gustu przypadnie założenie jasnej marynarki w stylu smart casual.

Jak przyciągnąć uwagę wesołymi skarpetkami?

Wesołe skarpetki, nawet długie, nie będą widoczne, bez spodni w odpowiednim kroju. W cieplejszych miesiącach roku warto więc wybrać modele o długości ⅞. Co jednak będzie do nich pasować? Odpowiedź jest prosta – wszystko! Na tym właśnie polega zabawa kompozycjami, w których istotną funkcję pełnią kolorowe skarpetki. Paski, figury geometryczne, abstrakcyjne wzory lub przedstawienia mniej czy bardziej realistycznych rzeczy i postaci będą równie dobre.

Przy doborze wesołych skarpetek warto zastanowić się jeszcze nad ich kolorami. By się wyróżniały, najlepiej postawić na wyraziste odcienie. Co ważne, wcale nie muszą być jednakowe. Świetnym przykładem jest model ze sklepu Out Of The Box. Na jednej miasteczko wyszyto czarną nicią na żółtym materiale, a na drugiej odwrotnie. Takie połączenie to interesująca propozycja, ale oczywiście nie wyczerpuje możliwości kreatywnego zestawiania skarpet. Równie dobrze można wykorzystać siłę kontrastu, zestawić dwa losowe kolory, kilka różnych barw albo całkowicie odmienne wzory.

Jaki rozmiar skarpetek wybrać, aby nie były ani za małe, ani za duże?

Zbyt duża bluza może stać się oryginalnym sposobem na przełamanie stylizacji, podobnie jak szerokie spodnie w połączeniu z obcisłym topem. W przypadku skarpet nie ma jednak innego rozwiązania niż ich idealne dopasowanie. Dzięki temu nie będą się one ściągać czy uciskać. By ich rozmiar był idealny, wystarczy obrysować stopę postawioną na kartce papieru. Następnie należy zmierzyć odcinek od czubka najdłuższego palca do końca pięty. Co ważne, linia powinna być całkowicie prosta. Narysowanie jej po ukosie da nieprawidłowy wynik. Wykonanie obrysu stopy przyda się, gdy przyjdzie do zakupu skarpet, których długość podana jest w centymetrach. Na szczęście większość producentów stosuje tę samą miarę, co wytwórcy butów. W takim przypadku wystarczy kupić skarpety w tym samym rozmiarze. Od tej reguły istnieje tylko jeden wyjątek. Modele sportowe powinny być o jeden rozmiar większe niż noszone przy innych okazjach. Wynika to z niewielkiego, czasowego rozrostu stopy spowodowanego wysiłkiem fizycznym.

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione