Odrobina fantazji i szczypta pomysłowości, czyli ozdoby do pokoju z papieru. Jakie wybrać do swojego wnętrza?

Out Of The Box

2023-09-20

Wstecz

Ozdoby z papieru do pokoju to prosta i tania metoda na urozmaicenie swojej przestrzeni oraz szansa na nadanie pomieszczeniu przytulnego klimatu. Dodatki DIY to świetny sposób na spędzenie czasu przy wykonywaniu konkretnych rzeczy. Na jakie jednak elementy warto postawić w swoim mieszkaniu?

Jak wybrać odpowiednie ozdoby do pokoju z papieru, które wpasują się w aranżację?

Aby wprowadzić do pokoju dekoracje z papieru, trzeba zwrócić uwagę na kilka kwestii. Pierwsza z nich to styl pomieszczenia. W zależności od rodzaju aranżacji do wnętrza będą pasować inne ozdoby. W rustykalnej odsłonie sprawdzą się np. girlandy z brązowego kartonu zawieszone na sznurku jutowym. W kolorowym pokoju dziecięcym lepiej wyglądają natomiast barwne wycinanki na oknach czy wesołe elementy na żyrandolu.

Poza tym trzeba zwrócić uwagę na kolor zdobień, aby pasowały one do ścian i mebli w pomieszczeniu. Jeśli dekoracje mają posłużyć na dłużej, to warto wybierać solidną tekturę lub papier o gęstej gramaturze. Należy też zdecydować, czy kupi się gotowe modele (np. papierową ramkę na zdjęcia), czy skorzysta się z instrukcji na ozdobniki w wersji DIY typu origami.


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Osłonki z washpapy – prosty sposób na stworzenie pięknych ozdób do pokoju

Praktyczne ozdoby do pokoju młodzieżowego z papieru to osłonki wykonane z washpapy. Można je kupić w sklepie InPost Out Of The Box. Występują one w odcieniu przypominającym pustynny piasek, więc wpiszą się w aranżacje w różnym stylu. Służą zarówno do okrywania doniczek z roślinami, jak i do przechowywania drobnych gadżetów lub długopisów.

Osłonki mają kilka rozmiarów, a dzięki temu, że powstały z wytrzymałego papieru, dobrze znoszą nawet wilgoć. Nadają się do postawienia na biurko, parapet oraz szafkę. Poza pokojem nastolatka, osłonka z washpapy sprawdzi się w salonie czy łazience. Można w niej umieścić różnorodne rośliny, przez co ich wygląd będzie robił jeszcze większe wrażenie. Pomieszczą również sporo kosmetyków.

Oryginalne ozdoby do pokoju z papieru DIY

Jak samodzielnie zrobić ozdoby do pokoju z papieru? Wszystko zależy od wybranego typu dekoracji. Bardzo łatwo wykonuje się te na choinkę. Za pomocą kartek, nożyczek i kleju szybko robi się np. łańcuch. Wystarczy pociąć blok na cienkie paski, a następnie zwijać je w okręgi i sklejać ich końce.

Ponadto warto wykonać jeszcze bombki. Trzeba wyciąć kilka kółek i złożyć wszystkie w pół. Następnie boki skleja się ze sobą, a pomiędzy nimi umieszcza sznureczek do zawieszenia na gałązce. Tworzy się w ten sposób oryginalną dekorację, jakiej nie można znaleźć w żadnym sklepie.

Różne ozdoby z papieru do pokoju dziecięcego też nie będą trudne do zrobienia. Mogą to być np. niewielkie motylki umieszczane na nitkach, które przyczepia się do żyrandola. Poza tym w ramach zabawy z maluchem dobrze sprawdzą się wycinanki śnieżynek, liści lub kwiatów, które da się przykleić taśmą do okna.

Ozdoby z papieru to sposób na rozwijanie swojej kreatywności i dopasowywanie wnętrza do własnego gustu. Proste zawieszki na nitkach to łatwa metoda na rozweselenie bukietu kwiatów, choinki czy minimalistycznego przedpokoju. Da się je wykonać zarówno z bloku, jak i ze starego pudełka czy przeczytanej dawno gazety.

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione