Jak zorganizować kreatywne rysowanie dla dzieci? Pomysły na zabawę i niezbędne akcesoria

kolorowanka XXL

2024-03-15

Wstecz

Kolorowanie to jedna z ulubionych rozrywek maluchów w różnym wieku. Najmłodsi uwielbiają dawać upust swojej wyobraźni za pomocą kredek i flamastrów, dlatego zorganizowanie kreatywnego malowania dla dzieci to świetna opcja na rozrywkę zarówno na co dzień, jak i podczas spotkań z rówieśnikami. Jak się do tego zabrać?

Kreatywne rysowanie dla dzieci – co przygotować?

Aby skompletować zestaw dla dzieci do rysowania, należy zaopatrzyć się w produkty papiernicze. Do wartych uwagi akcesoriów należy zdecydowanie kolorowanka XXL ze sklepu Out Of The Box. To duża plansza z solidnego papieru, na której znajdują się liczne obrazki gotowe do wypełnienia kolorami.

Malowanka jest powiązana tematycznie z działalnością firmy InPost. Znajdują się na niej motywy kurierskie, w tym np. ekologiczne automaty Paczkomat®. Poza tym na dużym papierze widnieją liczne obrazki nawiązujące do natury – drzewa, słońce, ptaki, krzewy. To kolorowanka o sporym rozmiarze, przez co może się w nią zaangażować kilkoro maluchów jednocześnie. Do tego warto dokupić jeszcze:

 • kredki,
 • flamastry,
 • farby,
 • markery.

Jeśli kompletuje się zestaw do rysowania dla 3-latka, należałoby sięgnąć po łatwe w chwytaniu kredki ołówkowe lub pastelowe. Zaleca się także wybrać kolorowanki z prostymi, dużymi wzorami lub wręczyć mu blok techniczny, aby puścił wodze swojej wyobraźni i sam stworzył malunki. Świetnie sprawdzi się także sensoryczne malowanie palcami.

Pomysły na artystyczne rysowanie dla dzieci, pobudzające wyobraźnię

Zestaw do rysowania dla 10-latków może zawierać bardziej zróżnicowane akcesoria, ponieważ dzieci w tym wieku mają już większe umiejętności manualne. Kolorowanie warto uzupełnić o elementy kolażu czy wyklejanki. Poza kredkami i flamastrami powinno się zgromadzić także:

 • klej,
 • nożyczki,
 • bibułę,
 • koraliki,
 • taśmy ozdobne,
 • brokat,
 • pieczątki.

Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Wszystkie te elementy da się wykorzystać do wyklejania papieru i kolorowanek, przez co stają się one jeszcze bardziej pomysłowe i zróżnicowane. Gdy organizuje się dzień kolorowania dla swojego dziecka i jego przyjaciół, warto pomyśleć o zaaranżowaniu małej wystawy w domu. Prace można przypiąć nawet do sznurków na pranie, aby móc wspólnie podziwiać je z maluchami i rozmawiać na ich temat.

Wcielenie się w rolę artysty, który musi później opowiedzieć co nieco o swoim dziele, z pewnością pobudzi wyobraźnię małych zdolniachów. U starszaków sprawdzi się wycinanie elementów graficznych z gazet z różnorodnymi artykułami, a następnie tworzenie mood boardów nawiązujących np. do bieżącej pory roku czy hobby. W połączeniu z kolorowaniem mogą powstać naprawdę zachwycające prace.

Kreatywne rysowanie w rozmiarze XXL i trójwymiarze

Zestaw kreatywny do rysowania dla dzieci może zawierać nie tylko kolorowankę XXL, ale i kartonową scenkę, również dostępną w Out Of The Box. To miniteatrzyk, który dzieciaki mogą udekorować dokładnie tak, jak chcą. Inną opcją jest kartonowy Paczkomat, który również nadaje się zarówno do zabawy, jak i kolorowania. Oba produkty powstały z tektury ozdobionej ciekawymi rysunkami, gotowymi do wypełnienia kolorami. Poza użyciem farb, kredek i pisaków warto pomyśleć także o naklejeniu elementów, takich jak np. naklejki.

Niezależnie od tego, czy szykuje się zestaw do rysowania dla dziewczynek, czy dla chłopców – kreatywne zadanie z pewnością im się spodoba. Warto w ten sposób stymulować wyobraźnię swoich pociech, aby wspomóc ich rozwój, a przy okazji zapewnić super czas w pojedynkę lub z bliskimi. Pobudź kreatywność swojej pociechy i zajrzyj do naszej oferty, by zagwarantować jej niezapomnianą rozrywkę!

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione