Jak zapakować skarpetki na prezent? Kreatywne pomysły na oryginalną formę prostego podarunku

śmieszne skarpety

2023-10-19

Wstecz

Ciepłe, miękkie, dostępne w każdym możliwym kolorze i wzorze – skarpety są nieodłącznymi towarzyszami stóp przez większość roku. Używa się ich każdego dnia, dlatego stanowią świetny i prosty do kupienia (lub samodzielnego wykonania) podarunek. Jak zapakować skarpetki prezentowe tak, aby ich opakowanie zrobiło niezapomniane wrażenie na obdarowywanym?

Skarpetki – prosty i sprawdzony podarunek dla każdego

Skarpety zaliczają się do prezentów sprawdzających się zawsze. Stanowią bezpieczny wybór – zwłaszcza wtedy, gdy kupujący nie zna zbyt dobrze osoby, której będzie je wręczać. Zdarza się, że zainteresowania i upodobania dalszych członków rodziny lub wylosowanych współpracowników bywają nieznane. Próba nadmiernego skomplikowania podarunku może zadziałać na niekorzyść oferującego upominek, np. ze względu na nieprzewidzianą alergię czy inny gust adresata. Ze skarpetek zadowoleni będą praktycznie wszyscy, bo w końcu komu nie przydałaby się nowa para?

To element ubioru, który może być… zabawny. Są widoczne niemalże wyłącznie po ściągnięciu obuwia, więc warto wykorzystać to, aby popuścić wodze fantazji. Wysokie skarpety sprawdzą się zarówno do sportowych stylizacji, ale też eleganckich! Będą świetnym dodatkiem i uzupełnieniem. Skarpetki z kolorowymi nadrukami, zabawne sentencje, a nawet nawiązania do ulubionej firmy przewozowej InPost! W internetowym sklepie Out Of The Box dostępne są takie, których wygląd nawiązuje do stylu życia kuriera – nosić mogą je zarówno dorośli, jak i dzieci, bo występują w aż czterech wzorach i różnych rozmiarach:

  • „miasteczko”;
  • „zielony Paczkomat®”;
  • „żółte minki”;
  • „niebieski samolot”.

Kreatywne pomysły na to, jak zapakować skarpetki na prezent

Dowiedzieć się, jak fajnie zapakować skarpetki na prezent, warto zawczasu. Pozwoli to uniknąć sytuacji, w której okaże się, że brakuje już wolnej chwili na przygotowanie wszystkich potrzebnych materiałów. Kreatywne pomysły wykorzystują zazwyczaj:

  • pudełka kartonowe;
  • papier prezentowy;
  • wstążki;
  • puste puszki np. po owocach w zalewie czy kawie.

Przydatne będą także słodycze, pomogą one urozmaicić podarunek. Dobrze jest upewnić się, że prezent będzie nie tylko funkcjonalny, ale również estetyczny – sprawi to dodatkową radość obdarowywanemu, który zyska pewność, że w przygotowanie upominku włożono wiele pracy oraz serca.


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Materiały te pozwolą na stworzenie m.in. skarpetkowego bukietu, czołgu, czy nawet deseru w postaci niejadalnych muffinek. Wszystkie te pomysły wymagają jedynie kilku minut do wykonania ich, a zapewniają spektakularne rezultaty. W internecie jest sporo tutoriali!

Jak ładnie zapakować skarpetki na prezent?

Po skompletowaniu materiałów potrzebnych do pakowania skarpet na prezent należy zabrać się do pracy!

Czołg

Konieczne będzie zawinięcie 4 skarpetek w rulon, będą one imitować gąsienice. Na ich wierzchu należy ułożyć dwie w taki sposób, aby przypominały platformę, z której będzie wystawać lufa wykonana z kartonu (np. z rolki po papierze toaletowym).

Bukiet

Skarpetki trzeba owinąć tak, by stworzyć z nich malutkie róże. Następnie nabić na patyczki do szaszłyków (uwaga, aby nie uszkodzić materiału), które zostaną umieszczone w wiaderku (lub puszce) wyłożonym papierem prezentowym. Dla urozmaicenia efektu dodać można różne słodycze.

Muffinki

Ruloniki ze skarpetek należy złożyć w kształt muffinek, a potem wsadzić je do foremek na ciasto. Całość umiejscowić w kartonie z przezroczystą pokrywką. Gotowe! Nie pozostaje nic innego, jak wręczyć prezent i cieszyć się nim wraz z odbierającym upominek. A skarpetki w kolorowe wzory znajdziesz w sklepie OutOfTheBox.pl.

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione