Jak zapakować prostokątny prezent? Proste, ale efektowne rozwiązania

Prezent

2023-11-14

Wstecz

Metod na pakowanie upominków jest wiele. Jedne są prostsze, drugie trudniejsze, ale każda z nich może być kreatywna. Jak zapakować prostokątny prezent, aby nie wyglądał nudno? Oto kilka propozycji na różne okoliczności!

W co można zapakować prostokątny prezent?

Pakowanie prostokątnego prezentu nie wydaje się skomplikowane – wystarczą do tego kawałek papieru ozdobnego i wstążka. Ci, którzy mają ograniczony czas, mogą zdecydować się na torebkę prezentową. Wtedy jedynym warunkiem jest znalezienie odpowiedniego rozmiaru i gotowe, podarunek może zostać wręczony. Są to jednak rozwiązania bardzo podstawowe, które mógłby zastosować każdy. Wobec tego istnieją sposoby na to, aby tak prosta rzecz, jak spakowanie prezentu, wywołała efekt wow.

Jedna z pierwszych pomocnych rzeczy to taśma papierowa z nadrukiem. Dzięki niej pakowanie w jednokolorowy papier od razu nabierze innego wyrazu – w dodatku da się ją wykorzystać do ozdobnego oklejania!

Jak zapakować duży, prostokątny prezent, jeśli są to np. klocki do składania? Całe pudełko należy owinąć papierem, najlepiej tak, aby nie było zagięć. Na górę powinno się przygotować 6 okrągłych walców tej samej wielkości, które będą imitować elementy klocków, i złączyć je ze sobą.

Takie oryginalne rozwiązanie z pewnością spodoba się jubilatowi! Natomiast ci, którzy szukają zabawek konstrukcyjnych, które da się tak zapakować, mogą sprawdzić zestawy dostępne w naszym sklepie

Jak zapakować prostokątny prezent w papier?

Często świetnym rozwiązaniem na zapakowanie prezentu w papier jest jego ozdobne złożenie. Utworzenie małego wachlarza na samej górze i przywiązanie wstążką sprawi, że upominek od razu zacznie lepiej wyglądać i spodoba się nie tylko obdarowywanej osobie, ale także innym zgromadzonym na wydarzeniu.

Czasem wystarczy odrobina pomysłowości i inspiracja porą roku lub tym, co lubi osoba, dla której szykuje się podarunek. W okresie świątecznym dominować mogą ozdoby kojarzone z zimą i Bożym Narodzeniem jak np. kawałki iglastych gałązek, złoconej jemioły czy kawałki suszonej pomarańczy.

Z kolei, jeśli zastanawiasz się, w co zapakować prezent dla małego chłopca, rozwiązaniem może być stworzenie na wierzchu opakowania drogi dla samochodów. Jest to banalnie proste – prostokątny upominek należy dodatkowo ozdobić czarnym, grubszym paskiem wzdłuż najdłuższego boku. Na nim przez środek narysuj białym pisakiem przerywaną linię lub ponaklejaj małe prostokątne znaczniki (takie jak na drogach).

Na koniec pozostaje wyciąć z papieru małe samochody i umieścić je na stworzonej jezdni. Każdy mały fan motoryzacji oszaleje na widok takiego opakowania.


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Efektowne sposoby na zapakowanie prostokątnego prezentu

Jak zapakować prezent nieregularny, ale w kształcie prostokąta? Na przykład jakieś ubranie, które nie będzie sztywne, a przez to samo opakowanie też straci na wyglądzie? Można pomyśleć nad ozdobną torebką, a dodatkowo dołożyć dekoracyjny, delikatny papier, w który schowa się daną rzecz – jego faktura będzie efektownie wystawać z torebki.

Inne rozwiązanie to postawienie na opakowania w kształcie papierowej torebki śniadaniowej z zamykaniem u góry. W ten sposób da się bezpiecznie wpakować nieregularny prezent, zwinąć górę i dokleić ozdobną kokardkę. Jest to bardzo prosty sposób na zapakowanie takiego typu upominku.

Kolejną opcją może być opakowanie typu poduszka – wystarczy do niego kartka papieru, na której należy wyrysować dwa połączone ze sobą prostokąty tej samej wielkości. Z jednej strony dodać jeszcze zakładkę (posłuży do sklejenia), a przy każdym krótszym boku półkole.

Całość trzeba wyciąć, skleić ze sobą dłuższe boki, a półkola zagiąć do środka. W ten sposób powstaje proste pudełko na schowanie nieregularnych i mniejszych prostokątnych upominków jak np. parasolka lub piórnik.

Inne pomysły na to, jak ciekawie zapakować prostokątny prezent

Dla wielu osób zastanawianie się, jak zapakować prostokątne pudełko, to forma rozrywki i czas na chwilę twórczego myślenia. Można stworzyć wiele kombinacji, upodobnić je do czegoś lub ozdobić, dzięki czemu nawet zwykły prostokąt zamieni się w niewielkie dzieło sztuki.

Ciekawym rozwiązaniem jest wzięcie miękkiego papieru lub ozdobnej flizeliny i zapakowanie prezentu w taki sposób, aby powstał z niego ogromny cukierek. Na koniec, dla pogłębienia efektu folii cukierkowej, najlepiej owinąć go jeszcze przezroczystą folią. Opakowanie wystarczy przewiązać na końcach wstążką i lekko rozszerzyć końce, aby wyglądało jak dorodna pralinka.

Kolejnym świetnym pomysłem na zapakowanie prezentu jest złożenie papieru z jednej strony w nieregularną harmonijkę i sklejenie od środka. Następnie należy złożyć papier z drugiej strony i na to dokleić złożenie, co spowoduje utworzenie małej kieszonki w sam raz na kopertę, niewielki kwiatek lub inny ozdobnik.

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione