Jak zapakować prezent dla dziecka, by wyglądał oryginalnie? Porady i triki

Out Of The Box

2023-07-18

Wstecz

Wybór odpowiedniego prezentu dla pociechy to nie wszystko. Aby upominek spełniał oczekiwania obdarowywanego malucha i wywoływał radość od samego początku, warto zadbać o ciekawą formę jego wręczenia. Kreatywne pakowanie prezentów dla dzieci to nie problem! Jak ozdobić upominek, który od razu przykuje uwagę najmłodszych?

Jak zapakować prezent dla dziecka – co warto o tym wiedzieć?

Już sam wybór odpowiedniego prezentu dla pociechy potrafi być nie lada wyzwaniem. Co więcej, taki upominek warto ciekawie zapakować, aby od samego początku wzbudzał zainteresowanie i wyróżniał się na tle pozostałych podarunków.

Dzięki temu darczyńca ma pewność, że dziecko chętnie zajrzy do wnętrza opakowania i już od samego początku na jego twarzy pojawi się uśmiech. Jak zapakować prezent dla dziecka?

Niestety ciężko odpowiedzieć na to pytanie w sposób jednoznaczny. Opakowanie może bazować na zainteresowaniach pociechy lub nawiązywać do swojej zawartości. Co więcej, musi być dopasowane bezpośrednio do podarunku – zarówno pod względem wymiarów, jak i wytrzymałości.

W każdym przypadku warto jednak postawić na pomysłowość i kreatywność. W końcu dzieci z natury są bardzo ciekawe, a ich uwagę przyciągają niekonwencjonalne pomysły i różnorodność.

Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku będzie połączenie funkcjonalności opakowania z kreatywnością darczyńcy. Jak ozdobić prezent dla dziecka? Pożądane jest użycie wielobarwnego papieru, kolorowych markerów, ciekawych naklejek, wstążek i innych dodatków. Co więcej, można pójść o krok dalej i uczynić z rozpakowywania prezentu formę zabawy. Jak fajnie zapakować prezent dla dziecka w kilku krokach?


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Co może się przydać do pakowania prezentów dla dzieci?

Na rynku dostępne jest kilka sprawdzonych pozycji, które sprawdzą się jako opakowanie na prezent w każdym przypadku. Wśród nich można wymienić oczywiście ciekawe torby prezentowe, np. z motywami z bajek, zwierzętami czy roślinami. Oczywiście motyw warto dobrać do zainteresowań pociechy.

Innym sposobem na to, jak zapakować prezent urodzinowy, świąteczny lub podarunek z jakiekolwiek innej okazji o regularnych kształtach jest wykorzystanie ozdobnego papieru. W sklepach również można znaleźć go w różnych wydaniach, włącznie z błyszczącymi egzemplarzami lub produktami rodem ze świata ulubionych bajek najmłodszych.

Ciekawym rozwiązaniem będzie także użycie klasycznego, szarego papieru prezentowego. Pusta przestrzeń daje szerokie pole do popisu – można przyozdobić ją np. autorskimi rysunkami lub naklejkami.

Z kolei w przypadku prezentów dla najmłodszych, noworodków i niemowląt, ciężko o dobranie opakowania pod kątem zainteresowań, preferencji czy hobby dziecka. W takiej sytuacji najlepiej sięgnąć po stosunkowo proste, a zarazem estetyczne rozwiązania, a więc papier do pakowania bądź torbę na podarunki.

Do samodzielnego pakowania przydadzą się nożyczki, taśma bądź klej. Warto wyposażyć się także w kolorowe flamastry, wstążki i kokardki. Ponadto należy pamiętać, że kreatywność i nieszablonowe rozwiązania to nie wszystko.

Zarówno prezent, jak i opakowanie powinny być dla pociechy przede wszystkim w pełni bezpieczne. Z tego względu lepiej nie sięgać po bardzo małe ozdoby, które mogą odpaść i stanowić dla dziecka zagrożenie (w szczególności, jeśli jest to podarunek dla kilkulatka).

Jak ciekawie zapakować prezent dla dziecka? Kilka oryginalnych pomysłów

Tak naprawdę kreatywność nie ma granic i każdy nieoczywisty pomysł może okazać się strzałem w dziesiątkę. Jednak osoby, które nie mają pojęcia, w co zapakować prezent dla malucha mogą zainspirować się jedną z kilku poniższych propozycji.

Praktycznie i kreatywnie, czyli prezent w pojemniku na zabawki

Pojemnik na zabawki w formie kosza albo specjalnej osłonki to świetny pomysł na wręczenie podarunku. Taki pakunek nie tylko przyczyni się do dobrego pierwszego wrażenia, ale i posłuży w przyszłości do utrzymania porządku i przechowywania zabawek.

Przykładem opakowania, w którym można ukryć prezent dla malucha nawet o nieregularnym kształcie (lub prezent składający się z kilku elementów) jest osłonka z washpapy. Produkt jest dostępny w 3 różnych rozmiarach w e-sklepie Out Of The Box. Jak ładnie zapakować prezent dla dziecka w taką osłonkę? Wystarczy włożyć podarunek do środka, a całość przykryć papierem ozdobnym lub przewiązać dużą wstążką.

Podarunek na święta w skarpecie

Dobrym pomysłem na opakowanie jest również nawiązanie do okazji, z jakiej wręczono podarunek. Jak zapakować prezent świąteczny dla dziecka? Tu również możliwości jest bardzo wiele. Wśród najciekawszych z nich należy wymienić dużą skarpetę z motywem elfów, Świętego Mikołaja czy reniferów. Osoby, które lubią robótki ręczne, mogą dodatkowo naszyć na niej imię pociechy i stworzyć wyjątkowe opakowanie w spersonalizowanej wersji.

Pomysł na zapakowanie prezentu w formie cukierka

Kreatywne zapakowanie prezentu wcale nie wymaga wyjątkowych zdolności manualnych. Przykładem jest pakunek w formie cukierka wykonanego z ozdobnego papieru. Świetnie sprawdzi się on do zabezpieczenia podarunku o regularnych kształtach, np. prostokąta. Potrzebne jest do tego jedynie kilka rzeczy, w tym: kawałek papieru, dwie szerokie wstążki, nożyczki i klej w sztyfcie.

Jak oryginalnie zapakować prezent dla dziecka? Motyw zwierząt

Zapakowany prezent dla dziecka z motywem jego ulubionego zwierzęcia z pewnością od razu zaciekawi malucha. Żeby stworzyć z opakowania królika, misia albo innego pupila wystarczy wykorzystać papier prezentowy oraz kolorowe kartki. Przydadzą się także gotowe plastikowe oczy do naklejania, które można kupić np. w sklepach papierniczych. Warto poszukać materiałów poradnikowych w sieci i pakować prezent krok po kroku wraz z nimi.

Pakowanie prezentu dla dziecka – sposób na duże przedmioty

Sposobem na to, jak zapakować duży prezent dla dziecka jest wykorzystanie solidnego kartonu. Może to być np. stare pudło po sprzęcie RTV, dzięki czemu rozwiązanie będzie nie tylko pomysłowe, ale i ekologiczne. Dobrze dodatkowo ozdobić go bibułą lub innym materiałem. Aby rozpakowywanie podarunku było jeszcze bardziej efektowne, do kartonu warto włożyć balony wypełnione helem, które wzniosą się do góry podczas otwierania prezentu.

Jak dobrze zapakować klocki na prezent dla dziecka?

Wiele osób na prezent dla najmłodszych wybiera zestaw klocków do składania. Nic w tym dziwnego, ponieważ taki podarunek rozwija kreatywność oraz pomysłowość i może posłużyć do wielu godzin zabawy w pojedynkę, z przyjaciółmi lub w towarzystwie rodziców. Jedyne w swoim rodzaju zestawy klocków nawiązujące do pracy firmy kurierskiej klienci znajdą w sklepie Out Of The Box. Jak zapakować dziecku prezent w formie klocków Cobi? Czynność ta nie powinna sprawić żadnych problemów, ponieważ każdy z unikalnych zestawów znajduje się w prostokątnym kartonie. Wystarczy owinąć go dowolnie wybranym papierem, a następnie nieco spersonalizować opakowanie, np. wykorzystując pomysł ze zwierzętami. Sprawdzi się również odpowiednio duża torba prezentowa.

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione