Jak udekorować salon na Boże Narodzenie? Pomysły na niecodzienne dekoracje

Out Of The Box

2023-12-04

Wstecz

Dekorowanie salonu z okazji Bożego Narodzenia pozwala stworzyć wyjątkowy klimat, który kojarzy się wyłącznie ze świętami. Przytulne oświetlenie, stroiki pachnące lasem czy kolorowe dekoracje choinkowe to tylko część elementów kreujących niepowtarzalną atmosferę. Jak ozdobić salon na święta? Podpowiadamy!

Salon na Boże Narodzenie – jaką kolorystykę wybrać?

Dekoracja salonu na święta Bożego Narodzenia to jedna z najważniejszych czynności, którą powinno się zaplanować w swoim grudniowym grafiku. W końcu odpowiednio ozdobione mieszkanie ma ogromny wpływ na atmosferę oraz klimat wigilijnych uroczystości.

Przed 24 grudnia warto udekorować zarówno wnętrze domu, jak i jego drzwi wejściowe (np. przy pomocy wiszącego stroika) czy fasadę (jeśli jest to samodzielny budynek mieszkalny). Jednak wystrój salonu na święta Bożego Narodzenia ma zdecydowanie największe znaczenie, ponieważ podczas Wigilii to właśnie w tym pomieszczeniu zwykle gromadzi się cała rodzina.

Jak udekorować salon na święta? Uwagę na pewno trzeba zwrócić na kolorystykę, która będzie dominować w pokoju. Boże Narodzenie tradycyjnie kojarzy się z czerwienią, ciemną zielenią, a także złotem lub srebrem.

Jednak coraz większą popularność w świątecznym wystroju salonu zyskują również biel, beż, jasna szarość czy brąz. Ogólnie kolory ziemi cieszą się uznaniem, ponieważ można je znaleźć w ekologicznych dekoracjach, które obecnie są niezwykle modne.


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Jakimi dodatkami udekorować salon na Boże narodzenie?

Pożądane kolory warto wprowadzić do świątecznego salonu poprzez dodatki i dekoracje. Jakich ozdób nie może zabraknąć w domu podczas Bożego Narodzenia? W pokoju dziennym na pewno musi pojawić się choinka, a wraz z nią szpic, bombki, zawieszki, łańcuchy czy kokardy.

Warto też zwrócić uwagę na to, jak prezentuje się doniczka choinki. Zwykle jest to zwyczajne wiaderko, które nie wygląda zbyt estetycznie. Dlatego dobrze jest kupić nakładkę na doniczkę i umieścić drzewko w dekoracyjnym okryciu.

Ciekawe rozwiązanie w tym zakresie stanowi osłonka z wodoodpornej washpapy, którą można znaleźć w sklepie Out Of The Box. Występuje ona w kilku rozmiarach, a więc bez problemu da się dopasować ją do wielkości choinki. Papierowa osłonka na doniczkę nie tylko ozdobi drzewko, ale też ochroni przed sypaniem się ziemi.

Jednak trzeba pamiętać, że bożonarodzeniowe drzewko i związane z nim dodatki to tylko wierzchołek góry lodowej pełnej świątecznych dekoracji salonu. Oprócz tego we wnętrzu powinny znaleźć się naturalne stroiki z iglastych gałązek oraz gadżety zdobiące parapety. Figurki przedstawiające mikołaje, aniołki, renifery czy bałwanki będą uroczym uzupełnieniem całej aranżacji.

Dodatkowo w świątecznym wystroju nie może zabraknąć ozdobnych obrusów, bieżników czy podkładek. Dekoracyjne serwetki również są bardzo mile widziane. Dzięki tym elementom wszystko, co zostanie umieszczone na stole, będzie prezentować się znacznie bardziej elegancko i uroczyście.

Klimatyczne oświetlenie – niezbędna dekoracja domu na święta Bożego Narodzenia

Wciąż czegoś brakuje w salonie i zastanawiasz się, jak udekorować mieszkanie na święta Bożego Narodzenia? Wiemy, jak rozwiązać Twój problem. Odpowiedzią na pustkę we wnętrzach jest klimatyczne oświetlenie. Oryginalne lampiony, świece czy łańcuchy świetlne zapewniają wyjątkowy nastrój i zdecydowanie ocieplają cały dom.

Błyszczące ozdoby świetnie mogą ożywić również choinkę, framugi okien czy fasadę bloku mieszkalnego lub własnej posiadłości. Aby rozświetlić zewnętrzną część domu, można zamontować lampki na barierce balkonu albo przy końcówce dachu. Ciekawym sposobem na rozjaśnienie wnętrza bądź elewacji jest również zainstalowanie świecącej girlandy na ścianie.

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione