Jak udekorować dom na Boże Narodzenie? Znajdź pomysły i ozdoby, które robią wrażenie

Out Of The Box

2023-11-15

Wstecz

Choinka to symbol świąt, ale zdecydowanie niejedyna ozdoba domu w grudniowym sezonie. Jak udekorować dom na Boże Narodzenie? Przydadzą się do tego elementy, dzięki którym wnętrze zyska wyjątkowy klimat. Mogą to być łańcuchy świetlne, dekoracje tematyczne czy piękne stroiki. Na jakie jeszcze dodatki warto postawić w bożonarodzeniowym okresie?

Jak udekorować dom na święta Bożego Narodzenia?

Pięknie ozdobiony dom na święta to widok, który znamy z filmów i seriali. Gdy akcja rozgrywa się w okolicach Wigilii, mieszkania bohaterów zostają wypełnione dekoracjami z motywami typowymi dla Bożego Narodzenia, dodatkami w świątecznych kolorach czy światłami w różnej postaci.

Jak przyozdobić dom na Boże Narodzenie, aby wyglądał, niczym wyciągnięty z filmowego kadru? Jest na to kilka sposobów, a najprostszy z nich polega na wprowadzeniu do wnętrza akcesoriów w barwach, które przypominają święta. Mowa tu zwłaszcza o czerwieni, zieleni, złocie czy srebrze.

Do bożonarodzeniowej dekoracji można użyć też akcentów w kolorze bieli, jasnej szarości czy brązu. Odnajdą się one zwłaszcza w formie drewnianych ozdób choinkowych, obrusów i bieżników, a także stroików stawianych na stołach w salonie lub wieszanych na drzwiach. Stroik w formie drzewka można umieścić w eleganckiej papierowej osłonce na doniczkę. Spokojnie – istnieje materiał taki jak washpapa, czyli spreparowany papier, który jest odporny na wilgoć. Dzięki temu żywe drzewko można podlewać i zraszać. Całą osłonkę można owinąć czerwoną kokardą, co jeszcze lepiej wpisze się w świąteczny klimat.

We wnętrzu nie może też zabraknąć choinki, pod którą znajdą się bożonarodzeniowe prezenty. Drzewko, a także umieszczone na nim bombki, łańcuchy czy szpic zadbają o to, aby stworzyć niepowtarzalną atmosferę świąt.

Nietypowe ozdoby świąteczne przed dom

Świąteczna dekoracja domu powinna obejmować zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną część posiadłości. Wtedy bożonarodzeniowy klimat będzie odczuwalny nie tylko po wejściu do lokalu, ale już od furtki, która do niego prowadzi. Jak ubrać dom na święta, aby zachwycał od pierwszego wejrzenia?

Świąteczne dekoracje do domu mogą przybrać wiele różnych form. Ciekawym pomysłem na ozdoby umieszczane na posesji są figurki przedstawiające renifery, Mikołaja, dziadka do orzechów, a także świąteczne skrzaty czy krasnoludki. Postać bałwanka też potrafi świetnie ożywić ganek i nadać mu oryginalnego wyglądu.

Oprócz tego przed domem można umieścić eleganckie lampiony ze świecami. Blask ich płomieni sprawi, że fasada nabierze wyjątkowego charakteru oraz stanie się bardziej przytulna.

Doskonałym gadżetem do bożonarodzeniowej dekoracji domu jest również girlanda z gałązek drzew iglastych. Taki dodatek można przymocować dookoła futryny drzwi wejściowych albo na poręczy schodów prowadzących na ganek. Aby girlanda ładnie zdobiła dom, warto upiększyć ją bombkami, szyszkami czy czerwonymi kokardami.

Wśród dodatków, które świetnie spisują się w roli świątecznej dekoracji domu, warto wskazać jeszcze kosze pełne orzechów włoskich, bombek, pomarańczy z goździkami, szyszek czy innych elementów, które kojarzą się z Bożym Narodzeniem.

Swoje lokum warto ozdobić także przy pomocy sztucznego śniegu w sprayu. Za sprawą takiego produktu można narysować na szybach śnieżynki lub inne motywy, które sprawdzą się jako dekoracja mieszkania na Boże Narodzenie.


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Pomysły na świąteczną iluminację – jak wystroić dom na Boże Narodzenie?

Choć wszystkie ozdoby świąteczne potrafią stworzyć wyjątkowy, bożonarodzeniowy klimat, to na szczególne wyróżnienie w tej kwestii zasługują dekoracje świetlne. Klasyczne łańcuchy lampek, girlandy czy kurtyny z jasnymi żarówkami potrafią całkowicie odmienić zarówno wewnętrzną, jak i zewnętrzną część domu.

Zresztą to właśnie świąteczne lampki sprawiają, że pozostałe dekoracje – figurki, stroiki, kosze z dodatkami czy malunki ze sztucznego śniegu – są dobrze wyeksponowane i widoczne nawet z daleka.

Jeśli zastanawiasz się, jak udekorować dom na Boże Narodzenie przy pomocy świetlnych akcesoriów, to spieszymy z podpowiedzią. Wśród tradycyjnych rozwiązań należy wskazać obwinięcie barierek schodów czy balkonów przy pomocy błyszczącego łańcucha. Ciekawym sposobem jest również umieszczenie światełek wzdłuż krawędzi dachu.

Jak jeszcze można zaszaleć w dekoracjach z lampkami? Doskonałym pomysłem jest przystrojenie drzew, które znajdują się na posesji. Można na nich umieścić zarówno tradycyjne łańcuchy świetlne, jak i oryginalne girlandy z elementami przypominającymi lodowe sople czy padający śnieg.

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione