Jak efektywnie i aktywnie spędzać czas z dzieckiem?

Out Of The Box

2023-05-31

Wstecz

Każdemu rodzicowi zależy na odpowiednim rozwoju swojej pociechy. Pomóc może w tym wspólna zabawa i spędzanie z nią czasu! Co zajmuje dzieci najbardziej? Jakie zabawy są odpowiednie do ich wieku?

Jak spędzać czas z dzieckiem, czyli na co zwrócić uwagę?

Jak bawić się z dziećmi? Spędzanie z nimi czasu jest ważne nie tylko dla maluchów, ale także dla rodziców. Pozwala to zbudować relację oraz lepiej się poznać. Co lubi pociecha, czego nie lubi lub w czym czuje się pewniej. Możliwości, jak spędzać razem czas jest wiele. Zawsze warto jednak brać pod uwagę to, co myśli dziecko. Warto zaproponować kilka pomysłów, ale pozwolić mu zdecydować, co ma akurat ochotę porobić.

Jeśli rodzicowi zależy na aktywnym spędzaniu czasu, powinien zorganizować właśnie takie zajęcia. Gra w chowanego, proste ćwiczenia fizyczne, wspólna przejażdżka rowerem – jest wiele opcji.


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Kreatywny pomysł na spędzanie czasu z dzieckiem

Rodzice często szukają różnych pomysłów, jak mogą spędzić czas ze swoją pociechą. Każde dziecko ma inne zainteresowania i inne rzeczy je cieszą, jednak każdy maluch chętnie spędza czas ze swoimi rodzicami.

Jak spędzać czas z noworodkiem?

Noworodek to określenie na dziecko od momentu urodzenia, aż do ukończenia miesiąca. Maluch spędza najwięcej czasu na jedzeniu i spaniu. Jego zmysły nie są jeszcze w pełni wykształcone, a on sam dopiero odkrywa świat, zapoznaje się z bliskimi, a także zaczyna się rozwijać.

Warto w tym okresie, jak najwięcej pokazywać maluchowi twarz rodzica. Noworodek poznaje wtedy swojego rodzica i studiuje jego buzię. Można też puszczać relaksującą muzykę, aby dziecięcy słuch miał szans zapoznać się z nowymi dźwiękami.

Pierwszy miesiąc życia to czas początkowych doświadczeń otoczenia. Maluch spędza najwięcej czasu w łóżeczku, dlatego warto zadbać o otoczenie. Różnego rodzaju ozdoby, np. karuzele, geometryczne formy, które wiszą nad łóżeczkiem, pozwolą zapoznać się z nowymi kształtami.

Jak spędzać czas z 3-miesięcznym dzieckiem?

Zastanawiając się, jak spędzać czas z niemowlakiem, warto wziąć pod uwagę, na jakim etapie jest maluch. 3-miesięczne dziecko zaczyna odróżniać kształty i uczy się kolorów. Warto spędzać kilkanaście minut w ciągu dnia na wspólnej zabawie polegającej na pokazywaniu różnych obiektów. Świetnie sprawdzą się kolorowe maskotki, czy zabawki w kształcie figur geometrycznych. Warto też zadbać o dźwiękowe zabawki. Grzechotki to zawsze dobry wybór. Do tego śpiewający rodzic pozwoli maluchowi zapoznać się z ich głosem i nauczy się go rozpoznawać w przyszłości jeszcze lepiej.

Jak spędzać czas z 6-miesięcznym dzieckiem?

Półroczne dziecko coraz więcej rozumie i chce próbować nowych rzeczy. Podawanie mu przedmiotów, aby mogło próbować je utrzymać w rączkach to świetny sposób na sensoryczne zabawy. Dzieciaki poznają świat przez wszystkie zmysły. Kolorowe zabawki przyciągają wzrok, a gryzaki pozwalają dostarczyć bodźców. Wspólne spędzanie czasu może polegać również na tańczeniu. Warto wziąć malucha na ręce i delikatnie się z nim kołysać. Dobra zabawa gwarantowana!

Kolejną propozycją są maty, które zawierają wiele dodatkowych zabawek i kolorowych obiektów. Dziecko zaczyna chwytać rzeczy, dlatego grzechotki i większe zabawki sprawdzą się idealnie.

Jak spędzać czas z 5 latkiem?

Przedszkolak, oprócz zabawy z rówieśnikami, chętnie spędza czas ze swoimi rodzicami. Jest on już na tyle duży, że większość czynności nie sprawi mu trudności, a wręcz przeciwnie, mnóstwo radości. Jak aktywnie spędzać czas z dzieckiem?

Jedną z najpopularniejszych opcji jest zabawa w chowanego czy podchody. Przy tym nie da się nudzić, a jeszcze ciekawiej jest, kiedy nie tylko maluchy się ukrywają, ale gdy to rodzice się chowają, a one wcielają się w role poszukiwaczy. Zabawa zapewni dużo radości nie tylko najmłodszym, ale także dorosłym.

Kolejną propozycją są wspólne spacery. Można wtedy pokazać maluchowi rozwijającą się przyrodę, nauczyć kilku nowych rodzajów roślin czy drzew, a przy okazji zahaczyć o plac zabaw! Rowerowe wypady, szczególnie wiosną, są świetną opcją do nauki 5-latka jazdy na rowerze.

Gdy pogoda nie sprzyja, dobrą zabawę w domu zapewnią gry planszowe dostosowane do wieku. Sklepowe półki kuszą różnego rodzaju zabawkami, na których widok oczy świecą się nie tylko maluchom. Lalki, misie, samochodziki, klocki – przedmiotów do zabawy jest dużo, a wszystko zależy od tego, czym maluch lubi bawić się najbardziej.

Inne pomysły na spędzenie czasu z dzieckiem, czyli klocki i kolorowanka zawsze dobrymi wyborami?

Wspólne spędzaniu czasu nie musi zawsze polegać na aktywnościach fizycznych i wymyślnych zabawkach. Czasem wystarczą najprostsze zabawki, które towarzyszą dzieciom od lat. Przykładem mogą być klocki, które można znaleźć w sklepie Out Of The Box. Są doskonałym wyborem do zabawy ze starszymi dziećmi, które mają minimum 8 lat.

Do wyboru są trzy rodzaje zestawów klocków – klocki Sortownia, które zapewnią godziny zabawy i pozwolą się wcielić w tajemniczą rolę pracownika sortowni, który zdecyduje, gdzie i czy w ogóle dotrą zamówieniowe prezenty. Następny zestaw to klocki Ciężarówka, które pozwolą mknąć malcom z zamówieniami. Pytanie, czy zdążą dostarczyć je na czas?

Ostatnia propozycja to ciekawy  zestaw klocków: Paczkomat z eko samochodem. W zestawie znajdą się małe paczki, które trzeba rozwieść i umieścić w maszynie Paczkomat. To, w jaki sposób, zależy tylko od najmłodszych. Wszystkie zestawy można ze sobą połączyć i stworzyć imperium kurierskie, które zapewni godziny zabawy.

Kolorowanka w rozmiarze XXL to pomysł na wiele spędzonych wspólnie chwil. Dobieranie kolorów i nauka trzymania się linii jest świetnym sposobem na naukę operowania kredkami. Wielkość kolorowanki pozwoli na równoczesne malowanie przez dziecko, jak i rodziców. Czas spędzony z dzieckiem jest bezcenny, a wspomnienia zostaną na długo, dlatego warto już od najmłodszych lat wspólnie wymyślać różne zabawy i korzystać z dostępnych zabawek i gier.

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione