Dzień Kolorowanek, czyli święto kreatywnej zabawy dla dzieci i dorosłych! Jak warto go spędzić?

Out Of The Box

2023-07-06

Wstecz

Kolorowanki to uwielbiane zajęcie nie tylko przez dzieci, ale i dorosłych. Ma nawet swoje własne święto, czyli światowy Dzień Kolorowanek, który obchodzi się na początku sierpnia. Dowiedz się, dlaczego warto uczcić tę datę ze swoimi bliskimi! Co warto kupić maluchom?

Kiedy wypada Dzień Kolorowanek?

To wesołe święto obchodzi się 2 sierpnia. Dzień Kolorowanek można zatem świętować zarówno w domu, jak i na zewnątrz, ponieważ w tym miesiącu lato jest w pełni. Malowanki to nie tylko kontury wydrukowane na kartkach i w książeczkach. Warto je świętować np. wypełniając barwnymi odcieniami obrazy tworzone kredą na kostkach brukowych. Możliwości jest mnóstwo!

Jak kreatywnie świętować Dzień Kolorowanek?

Warto zastanowić się nad tym, dlaczego święta takie jak to, są warte obchodzenia. Kolorowanki niezwykle pobudzają wyobraźnię, co przejawia się szczególnie u dzieci. Gdy wypełniają obrazki kolejnymi kredkami czy pisakami, w ich głowach tworzą się wizualizacje tego, jak powinno wyglądać dzieło. Bardzo często dodają swoje własne elementy do pejzażu.

Kolorowanie wspomaga koncentrację, dzięki czemu dzieciom łatwiej później skupić się w szkole czy podczas odrabiania zadania domowego. U dorosłych przydaje się to w pracy, a szczególnie tej umysłowej. Obrazki pomagają rozwijać motorykę małą. Uczą, jak trzymać m.in. kredki, co przydaje się nie tylko podczas kolorowania, ale także jedzenia i innych czynności.

W sieci można znaleźć mnóstwo kolorowanek do pobrania i wydrukowania. Z okazji sierpniowego święta powinno się podarować dzieciom (a także sobie) malowanki z ulubionymi postaciami z bajek, filmów czy książek. Warto też pójść o krok dalej i zrobić naturalne farbki do skóry. Dzięki temu kolorowanki przeniosą się na ręce czy buzię maluchów. To dla nich ogromna frajda!

Innym, nietypowym pomysłem jest kolorowanie przy okazji zabawy. Idealnie posłuży do tego Paczkomat z kartonu czy scenka kartonowa. Mogą być pokolorowane zgodnie z wyobraźnią dziecka, a następnie wykorzystane do zabawy jako kurier czy aktor w teatrze.

Kolorowanka XXL – pomysł na ciekawe spędzenie Dnia Kolorowanek

Dzień Kolorowanki to idealny moment na to, aby kupić kolorowankę XXL w sklepie Out Of The Box od InPost. Ma idealny rozmiar do obchodzenia tego wielkiego święta dla małych i dużych. Jej wymiary to 100 cm x 70 cm. Dzięki temu można zapełniać ją kolorami nawet przez kilka dni w więcej niż jedną osobę.

Jest wygodna zarówno do rozłożenia na stole, jak i na podłodze. Skala obrazka i mnogość elementów pozwalają zaangażować się w kolorowanie całej rodzinie. To doskonała rozrywka również dla rodzeństwa czy przyjaciół.

InPost angażuje się w działania ekologiczne, co widać nawet na rysunkach kolorowanki. Warto podczas zabawy przekazać najmłodszym nieco wiedzy o dobrych działaniach na rzecz planety na co dzień. Na planszy XXL znajdują się elementy ze środowiska naturalnego, rowery, elektryczne pojazdy czy automaty Paczkomat®. Papier, na którym została wydrukowana, jest solidny i sprawdzi się nawet przy wielokrotnym zwijaniu i rozkładaniu. Dzień Kolorowanki to okazja do pobudzenia twórczego myślenia i spędzenia razem miło czasu ze swoją pociechą. Nie zastanawiaj się dłużej i już dziś zaplanuj Wasze wspólne, kolorowe święto!

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione