Co warto kupić w Black Friday? Oto co warto wiedzieć przed wyruszeniem na promocyjne zakupy!

Out Of The Box

2023-11-22

Wstecz

Co warto kupić w Black Friday? Okres wyprzedażowy to ważny moment w roku dla wielu osób. Po pierwsze, mogą one zrealizować już wcześniej planowane zakupy, po drugie zdobyć wiele produktów w niespotykanie niskich cenach, a po trzecie – rozpocząć w ten sposób przygotowania do Świąt. Niezależne od powodów, nie ma wątpliwości, że każdy może na tym zyskać, dzięki wyjątkowym promocjom. Oto najważniejsze informacje o Czarnym Piątku i o tym, jak najlepiej się do niego przygotować!

Czarny Piątek – jak najlepiej wykorzystać promocje i rabaty?

Czarny Piątek to święto zakupów. Jest równie ważne dla konsumentów i producentów, którzy mimo ogromnych zniżek cen co roku odnotowują znaczne zyski, przekraczające regularne przychody.

Promocje Black Friday można znaleźć wszędzie i praktycznie na wszystkie produkty. Jak wybrać najlepsze oferty? Warto odpowiednio się przygotować i wykonać kilka działań jeszcze przed Czarnym Piątkiem.

Pierwsze z nich to zrobienie listy artykułów, które chciałoby się kupić w tym dniu. Warto sprawdzić dokładne oferty sklepów, znaleźć model, który jest najbardziej atrakcyjny i wpisać go na swoją listę, razem z linkiem do sklepu lub adresem.

W dalszej kolejności można zacząć szukać informacji o tym, jaką promocję oferuje dany sklep, przez co można przewidzieć, na jak duży rabat możesz liczyć. Dobrą opcją jest zapisanie się do newslettera sklepu, w którym planuje się zrobić zakupy na Black Friday. Na koniec pozostaje zaplanowanie sumy, jaką chce się wydać, podliczenie ile będą kosztować artykuły z listy życzeń i ewentualne jej skrócenie, gdyby przekroczyła budżet. Pozostaw na niej produkty, na których najbardziej Ci zależy i na pewno zostaną wykorzystane.

Najlepsze oferty Black Friday można zauważyć na elektronikę i produkty z segmentu RTV i AGD. Jest do dzień największych obniżek na telewizory, smartfony i telefony, smartwatche, tablety itp.

Z tego względu warto zwrócić szczególną uwagę na te artykuły, które będą najtańsze w tym dniu.


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Jakie produkty najbardziej opłaca się kupić w Black Friday?

W trakcie trwania wyprzedaży w Czarny Piątek najlepiej sprzedającymi się artykułami jest elektronika, drugie miejsce zajmuje moda. Sklepy stacjonarne przygotowują się na ogromne ilości przybywających klientów, chociaż sprzedaż w wielu miejscach przenosi się do internetu.

Niezależnie od tego, jakie produkty interesują Cię w ramach wyprzedaży, promocje Czarnego Piątku to świetna okazja do zakupu prezentów na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Dzięki promocjom możesz znaleźć wiele upominków w niepowtarzalnych cenach. Jednocześnie spełnisz marzenia swoich najbliższych i uda Ci się zaoszczędzić.

Co kupić na Black Friday? Wśród artykułów, które mogą stanowić wartościowy prezent i które możesz znaleźć w wyjątkowych cenach pod koniec listopada, dostępne są niepowtarzalne zestawy klocków ze sklepu Out Of The Box od InPost. Zestawy te pozwalają na ułożenie elementów związanych z branżą kurierską.

Z prezentu ucieszy się zarówno dziecko, jak i dorosły. Każdy z nich odkryje w zabawce coś dla siebie – sposób na spędzenie wolnego czasu, obraz tego, jak wygląda dostarczanie paczek od środka lub okazałe i niepowtarzalne modele do kolekcji swoich klocków.

Na stronie sklepu dostępne są trzy zestawy:

  • Klocki Ciężarówka – w pudełku można znaleźć aż 335 elementów, z których da się ułożyć duży pojazd, dzięki któremu paczki trafiają z jednego końca Polski na drugi w zawrotnym tempie. Do zestawu dołączony jest 1 ludzik – kierowca – dzięki któremu cały proces może się wydarzyć.
  • Klocki Sortownia – na ułożenie niezbędnego działu logistycznego zostało przeznaczonych 747 klocków. Gdy sortownia stanie, można w niej umieścić 5 ludzików, które zajmują się różnymi pracami związanymi z przydzieleniem paczek w odpowiednie miejsce. Ktoś musi obsługiwać wózek widłowy, taśmę produkcyjną, przekazywać paczki dalej i zarządzać pracą, aby nie pojawiły się żadne błędy.
  • Klocki Paczkomat® z samochodem eko – dobrze znany element pracy kurierskiej, dzięki któremu każdy może odebrać paczkę w dogodnym dla siebie momencie. Zestaw składa się z 388 elementów, dzięki którym da się ułożyć Paczkomat oraz eko wóz dostarczający paczki. W pudełku znalazły się dwie figurki – jedna dostarcza paczki, druga je odbiera.

Zestawy są skonstruowane w taki sposób, że można je ze sobą łączyć. Dzięki temu można zbudować cały łańcuch dostaw, który paczka pokonuje od nadawcy do odbiorcy. Co więcej, w tworzeniu ogranicza Cię tylko wyobraźnia. Jeśli nie masz ochoty budować tego, co jest w instrukcji, zawsze możesz stworzyć to, co akurat przyjdzie ci do głowy.

W ramach wyprzedaży Czarnego Piątku zainwestowanie w klocki to jeszcze lepszy pomysł, który ucieszy wiele Twoich bliskich nie tylko w Święta!

Produkty, których nie warto kupować w Black Friday

Okazje Black Friday kuszą, jednak można znaleźć całe listy rzeczy, na które nie warto wtedy zwracać uwagi. W takim przypadku lepiej odłożyć pieniądze do skarbonki, zamiast przeznaczać je na zakupy.

W co nie warto inwestować w ostatni tydzień listopada? Zrezygnuj z popularnych w danym momencie ubrań. Zazwyczaj są to rzeczy, które, tak szybko jak wchodzą do mody, tak szybko z niej wychodzą. W efekcie w Twojej szafie pojawiają się rzeczy, które będziesz nosić tylko przez chwilę, a w kolejnym sezonie będą jedynie reliktem przeszłości.

Kolejnym błędnym zakupem będą rzeczy, których wiesz, że nie potrzebujesz, ale żal było ich nie wziąć, ze względu na niską cenę. W pierwszej chwili będziesz dumny ze swojej zdobyczy, ale na koniec dnia rzecz te będzie tylko zbierać kurz.

Mimo że wyprzedaże w Czarny Piątek kuszą swoimi niskimi cenami to jednak dobrze, aby dało się uzasadnić ich wybór w praktycznym zastosowaniu.

Black Friday w Polsce i na całym świecie wypada pod koniec roku. Jest to moment niedługo przed premierami szczególnie artykułów elektronicznych. Ich młodsze wersje będą wychodzić na rynek po nowym roku. Co to oznacza? Wiele artykułów zakupionych w bardzo dużych obniżkach stanie się nieaktualnych w ciągu kilku miesięcy.

Ostatnim ważnym punktem w trakcie wyprzedaży jest szukanie tylko najlepszych ofert Black Friday. Co to znaczy? Black Friday to nie jedyny dzień, w którym sklepy oferują wiele wyprzedaży. Zazwyczaj robią to regularnie, nawet kilkanaście razy w roku. Klienci mogą wtedy liczyć na rabaty wysokości 10, 20 a nawet 50%. Jeśli masz swój ulubiony sklep, to wiesz, jakie zniżki oferuje w pozostałe miesiące.

Jak sprawdzić, czy warto skorzystać z danej oferty na Czarny Piątek?

Czy warto czekać na Black Friday? Niezależnie od tego, jak często robisz zakupy, końcówka roku to fantastyczny moment, aby skorzystać z ofert proponowanych przez wiele sklepów. Dlaczego? Są takie wydatki, których nie realizuje się od razu, ze względu na ilość pieniędzy, jaką trzeba wydać.

Poczekanie z wydatkami do listopada może zaowocować zakupem atrakcyjnych produktów w niskich cenach, dzięki czemu poza świetnym sprzętem można trochę zaoszczędzić.

Black Friday jest chwytem marketingowym, jednak nie tylko. W ramach sprzedaży tego dnia klienci mogą realnie skorzystać z niższych cen i kupić produkty, które chodziły za nimi już od dawna.

Jest to także świetna okazja dla osób, które zwracają uwagę na oszczędzanie, jednak warto pamiętać, że w trakcie promocji należy szczególnie mieć się na baczności i nie gonić okazji.

Jak sprawdzić, czy w danym sklepie da się i warto skorzystać z przecen Black Friday? Zazwyczaj sklepy informują o rabatach już na kilka dni przed wystartowaniem wyprzedaży. W sprawdzaniu przyda się wishlista – zapisz na niej, co chciałbyś kupić w trakcie Czarnego Piątku. Gdy masz już swoje typy, sprawdź ich dostępność w sklepach. Przy okazji będziesz mieć okazję dowiedzieć się czegoś na temat promocji w danym sklepie.

Gdy będziesz wiedzieć, co będzie najlepszą okazją, na tym się skup, możesz też ograniczyć swoją listę i usunąć z niej np. mało przecenione produkty. Dobrze jest także zapisać sobie przy nich cenę, aby uchronić się przed ewentualnym oszustwem.

W Polsce konsumentów chroni do tego prawo i obowiązek wyświetlania przez sprzedawców cen z ostatnich 30 dni, jednak jeśli decydujesz się na zakup artykułów na zagranicznych stronach, przepis ten nie obowiązuje. Warto zadbać o to, aby nie dać się oszukać.

W korzystaniu z ofert ważna jest dyscyplina, dlatego, gdy przychodzi do robienia zakupów, trzymaj się swojej listy. Dzięki temu kupisz to, na co już wcześniej polowałeś, a dodatkowo ustrzeżesz się przed zbędnym wydawaniem pieniędzy.

Jeśli nie masz jeszcze pomysłu co kupić, a chciałbyś skorzystać z promocji w Czarny Piątek, znajdzie się wiele sposobów na to, aby sprawdzić, co warto wtedy kupić. Przydatnymi narzędziami może być wiele stron internetowych, które zbierają informacje na temat wyprzedaży i segregują je w taki sposób, że możesz wygodnie sprawdzić, co oferują poszczególne sklepy.

Czarny Piątek jako początek przygotowań do Świąt

Kiedy Black Friday jest w Polsce? Dzień wyprzedaży przypada na piątek po Święcie Dziękczynienia. W 2023 roku jest on 24 listopada, równo miesiąc przed Wigilią. To dobry moment na rozpoczęcie przygotowań do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia z kilku powodów.

Warto zauważyć, że często myśląc o Świętach wiele osób macha na nie ręką z myślą, że ma dużo czasu na zorganizowanie prezentów i zakupienie ozdób. Niestety, czas potrafi przyspieszyć w mgnieniu oka i okazuje się, że do Świąt zamiast kilku tygodni, pozostało kilka dni.

Wtedy w pędzie próbuje się załatwić wszystko na raz, co wcale nie jest takie proste. Część ozdób może być już wyprzedana, mało które rzeczy na prezent będą przecenione, ale co najgorsze, jak wymyślić w ciągu jednych zakupów upominki dla najbliższych członków rodziny, znajomych z pracy i przyjaciół?

Może to być przytłaczające, a w pośpiechu łatwo jest zacząć kupować byle co, byleby było. Przy wręczaniu takich upominków zapewne ani Ty, ani obdarowywana osoba nie będzie czuć większej satysfakcji. Z tego względu, gdy w listopadzie pomyślisz o Świętach i będziesz chciał przełożyć to na kiedy indziej, zastanów się chwilę i przygotuj listę osób, którym chcesz kupić prezenty.

Gdy będziesz wiedzieć, ile osób jest do obdarowania, możesz śmiało wymyślać prezenty, z pomocą z pewnością przyjdzie wiele poradników i stron internetowych. Dodatkowo warto poszukać czegoś wśród wyprzedaży – od razu możesz trafić na coś, co sprawdzi się jako prezent i w dodatku będzie w promocji. Zobacz w sklepie Out Of The Box, aby okazja nie przeszła koło nosa! Znajdziesz tu gadżety, akcesoria i zabawki.

Robienie zakupów korzystając z przecen Black Friday to dobry sposób, aby rozpocząć świąteczne przygotowania i wejść w nastrój wspólnej celebracji. Co więcej, w ciągu miesiąca możesz lepiej rozłożyć wydatki i je zaplanować, dzięki czemu nie będą one aż tak odczuwalne w chwili bożonarodzeniowej gorączki. Mniej pośpiechu to także spokojniejsze wchodzenie w czas wolny – bez nerwów i z wykorzystaniem wszystkich uroków świątecznej atmosfery.

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione