Co to jest softshell? Propozycja dla poszukiwaczy lekkich rozwiązań

softshell dziecięcy

2024-04-29

Wstecz

Ubieranie się na cebulkę bez wątpienia zwiększa szansę zachowania dobrego stanu zdrowia, kiedy nie sprzyja pogoda. Taka metoda ochrony przed przeziębieniem ma jednak duży mankament – bywa, że ogranicza ruchy w trakcie spaceru, zabawy lub uprawiania sportu. Rozwiązaniem problemu jest softshell. Oto dlaczego postawiliśmy na ten materiał, gdy dobieraliśmy odzież do asortymentu Out Of The Box.

Softshell – co to jest?

Dawniej ubieranie się na cebulkę było koniecznością w chłodnych miesiącach. Na szczęście dzięki nowoczesnym rozwiązaniom udało się stworzyć materiał, za sprawą którego liczbę i wagę odzieży znacznie zmniejszono, czyli softshell – co to jest? Właściwości tej tkaniny to połączenie cech surowców syntetycznych (takich jak poliester) i naturalnych, w tym przypadku wykonywanych w większości z polaru bawełnianego.

Współcześnie materiał typu softshell składa się już nie z dwóch, ale trzech elementów. Między sztuczną i naturalną tkaniną znajduje się jeszcze membrana. Służy ona do wymiany powietrza krążącego pod ubraniem z tym znajdującym się na zewnątrz. Co ważne, nie prowadzi to do uczucia chłodu. Sekret tkwi w połączeniu wszystkich trzech warstw odzieży zapewniających jednocześnie ciepło i przewiewność.

Ubrania softshell to okrycia wierzchnie. Z tego materiału szyje się kurtki i spodnie. Początkowo był on używany do tworzenia odzieży outdoorowej. Z czasem praktyczność tej tkaniny zaczęła przekraczać szlaki turystyczne. Obecnie w ubraniach z softshellu można spotkać wiele osób zmierzających do szkoły, pracy oraz podczas biegania w parku.


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Jakie są zalety softshelli?

Skoro już wyjaśniliśmy, co to takiego softshell, warto byłoby poznać jego zalety. Dlaczego uznaliśmy, że to właśnie ubrania z tego materiału sprawdzą się jako elementy codziennej garderoby naszych klientów? Zdecydowało o tym pięć walorów softshellu:

  • szczelność;
  • przewiewność;
  • termoizolacyjność;
  • wytrzymałość;
  • komfort noszenia.

Szczelność softshellu

O użyteczności odzieży wykonanej z softshellu decyduje jej pierwsza warstwa. Odzianego w taką kurtkę człowieka chroni syntetyczna tkanina o bardzo niskiej nasiąkliwości. Innymi słowy, cechuje ją wysoka wodoodporność. Właśnie dlatego nadaje się do ochrony przed deszczem. Szczelny materiał zabezpiecza też przed podmuchami wiatru.

Przewiewność softshellu

Dobra kurtka typu softshell nie powinna być pancerzem, który chce się szybko zdjąć. Z tego powodu w takie ubrania wszywa się membrany. Ich zadaniem jest wymiana powietrza między ciałem a otoczeniem bez utraty ciepła, co zapewnia warstwa znajdująca się najbliżej ciała. Bardzo dobra oddychalność pozwala nosić odzież przez długie godziny i nie pocić się przy tym nadmiernie np. w wyniku większego wysiłku fizycznego.

Termoizolacyjność softshellu

Oddychający materiał chroni przed przegrzaniem, ale nie zapewnia utrzymania właściwej temperatury pod kurtką. Temu problemowi zapobiega ostatnia, wewnętrzna warstwa, czyli polar. Jego zastosowanie umożliwia utrzymanie ciepła bez konieczności ubierania dodatkowych rzeczy, takich jak swetry czy kalesony.

Wytrzymałość softshellu

Softshell został wymyślony w odpowiedzi na potrzeby osób, które pragnęły lekkiej odzieży outdoorowej. Na górskim szlaku bądź podczas wędrówki po lesie łatwo jednak o uszkodzenia ubrania. W takich miejscach (i nie tylko) sprawdzi się więc materiał, który nie rozerwie się pod wpływem lekkiego zahaczenia np. o gałąź. Pokrycie z tworzywa sztucznego w pełni spełnia to założenie.

Tkanina, która jest w stanie znieść różne warunki atmosferyczne, nie powinna się też zbyt szybko brudzić. Przed zanieczyszczeniami chroni, ponownie, dość śliska tkanina syntetyczna.

Komfort noszenia softshellu

Wygoda to kolejna zaleta softshellu. Wszystkie trzy warstwy są miękkie, a co za tym idzie, nie krępują one ruchów. Dzięki temu odzież tego rodzaju przydaje się w różnych okolicznościach, w których swoboda poruszania się to priorytet.

Warunki, w jakich sprawdzi się softshell

Gdy wiadomo już, co to za materiał, softshell tylko zyskuje. Wykonaną z niego odzież warto zabrać m.in. na wycieczkę. Na łonie natury czy w trakcie zwiedzania miasta ubrania z takiej tkaniny będą tak wygodne, ciepłe i przewiewne, że aż można zapomnieć o ich noszeniu.

Z tego samego powodu softshell możemy polecić osobom szukającym wygodnych i praktycznych ubrań codziennych. Kurtka uszyta z tego materiału z powodzeniem zastąpi zamszowy lub płócienny płaszcz. Softshellowe spodnie są z kolei świetną alternatywą dla dość sztywnych dżinsów oraz lekkich i wygodnych, ale niezbyt ciepłych dresów.

Warto mieć jednak na uwadze, że softshell nie powinien zastępować wszystkich ciepłych ubrań. Rzeczywiście, nadaje się on do noszenia w chłodne, wiosenne i jesienne dni. Jednak zimą, gdy panuje mróz, pod wierzchnią odzież lepiej założyć jeszcze coś ciepłego – bluzę, sweter czy też bieliznę termoaktywną.

Kurtka dziecięca Miapka – idealny softshell dla najmłodszych

Doskonałe właściwości softshellu pozwoliły nam wybrać komfortowe i wygodne ubrania do Out Of The Box. Jednym z nich jest kurtka softshell dziecięca, której krój ułatwia dopasowanie ubrania do sylwetki malucha. W utrzymaniu jej na miejscu dodatkowo pomaga regulowany element krokowy. Dzięki temu rodzice zyskują pewność, że pod materiał nie przedostanie się żaden nieprzyjemny podmuch wiatru.

Funkcjonalność naszej kurtki dla najmłodszych zwiększają kaptur i kieszenie. Odzież poprawia ponadto bezpieczeństwo dziecka. Za sprawą jaskrawego żółtego koloru i odblaskowych elementów pociechę będzie widać z daleka. Co ważne, kurtka nie wymaga częstego prania. Gładką i mało chłonną tkaninę po zabawie na podwórku wystarczy przetrzeć wilgotną szmatką. Po zdobyciu wiedzy na temat tego, co to jest softshell, kurtki dla siebie może zapragnąć niejedna osoba dorosła – w ofercie mamy też modele dla starszych. Nasze chroniące przed wiatrem i deszczem okrycie wyróżnia się na tle innych produktów o takich właściwościach. W jaki sposób? Znajdziesz u nas tzw. Paczkokurtkę, czyli kurtkę kangurkę z wielką kieszenią, np. na paczki!

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione