Co można robić z dzieckiem w domu? Uruchom jego wyobraźnię z naszymi propozycjami!

Out Of The Box

2023-06-12

Wstecz

Do wspólnej zabawy nie potrzeba wielu wyszukanych zabawek. Wystarczy zaledwie kilka pomysłów, aby spędzić wspólnie czas na kreatywnych aktywnościach z maluchami. Co można robić z dzieckiem w domu?


Odkryj najpopularniejsze produkty z Out Of The Box


Co można robić ciekawego z dzieckiem w domu – jakie zabawy będą najlepsze?

Czas spędzony z maluchem to bezcenny moment, dzięki któremu można poznać zainteresowania dziecka, a także dowiedzieć się czegoś więcej o nim samym – w co lubi się bawić, jakie aktywności sprawiają mu radość i pozwalają się rozwijać. Kreatywne formy spędzania czasu to jedne z lepszych pomysłów na zabawy. Co robić z dzieckiem w domu?

Nauka poprzez zabawę to połączenie pożytecznego z przyjemnym. Zdobywanie wiedzy często kojarzy się jako nudny proces, a przecież można to robić w formie gier i innych aktywności. Zachęci to malucha do odkrywania świata, a także nauczy go wielu umiejętności, takich jak krytyczne i logiczne myślenie czy nawet wiary w siebie i swoje możliwości. Zdolności miękkie, takie jak kreatywność czy komunikacja są równie ważne, jak te twarde, czyli techniczne lub manualne.

Układanie klocków z dzieckiem jako idealna forma zabawy na cały dzień

Co można robić z dziećmi w domu? Układać klocki! Czynność ta pobudza wyobraźnię, a także kreatywność. Dzieci mogą również dzięki temu poćwiczyć zdolności manualne i dopasowywanie elementów do siebie. Zapewnia to rozwój w wielu aspektach, a także zwyczajnie gwarantuje dobrą zabawę. Klocki InPost to doskonały sposób na rozrywkę w domu.

W sklepie Out Of The Box od InPost można znaleźć trzy zestawy klocków do zabawy dla dzieci powyżej 8 lat. Pierwszy z nich to Sortownia. Przedstawia miejsce, do którego przybywają miliony paczek. To tam przechodzą przez proces sortowania i mogą dzięki temu dotrzeć pod wskazany adres. W zestawie znajduje się aż 747 klocków i do tego 5 postaci. Dzieci, jak i dorośli mogą wcielić się w osoby pracujące w tym miejscu i zdecydować o losie tysięcy przesyłek. Czy dotrą w wybrane miejsce na czas? Stwórz własną historię!

Drugi pakiet klocków to Ciężarówka – można zbudować pojazd, przewożący wiele przesyłek naraz. Odczepiany tył od wozu ułatwi wyciągnięcie paczek, a zestaw pozwala także wcielić się w postać pracownika, który jest kierowcą ciężarówki.

Trzeci proponowany zestaw to Paczkomat InPost z samochodem eko w komplecie. Dzięki temu maluch może poczuć się, jak prawdziwy kurier i rozwieźć ważne paczki do klientów. Wystarczy umieścić miniaturowe przesyłki w urządzeniu Paczkomat i gotowe.

Wszystkie zestawy można ze sobą połączyć i stworzyć jedno uniwersum. Jest to świetny pomysł na zabawę z innymi dziećmi, które mogą być odpowiedzialne za różne działy. To od nich zależy, czy uda się dostarczyć przesyłki na czas. Dzięki temu zachęca się dzieci do korzystania z własnej wyobraźni.

Pozostałe propozycje zabaw z dzieckiem

Co robić z rocznym dzieckiem w domu? Kolorowanki to klasyczna propozycja. Wystarczy kartka papieru albo karton, trochę mazaków, kredek czy flamastrów i można tworzyć sztukę. W sklepie Out Of The Box można znaleźć kolorowankę XXL, która jest w wymiarach 100 x 70 cm. Można rozłożyć ją na stole albo podłodze i zatracić się w malowaniu. Przez swój rozmiar, nie ma problemu, aby malować ją w kilka osób jednocześnie – miejsca nie zabraknie. Kolorować, a przy tym odtwarzać scenki i bawić się można wykorzystując Paczkomat z kartonu lub kartonową scenkę. Taka rozrywka zrobi na dziecku wrażenie.

Co robić w domu z dziećmi oprócz kolorowania? Można zaproponować dziecku różne aktywności, na przykład przygotowanie modelu ulubionej postaci z bajek z modeliny lub masy solnej. W przypadku masy solnej można wykorzystać też farbki do malowania i ożywić bohaterów i bohaterki jeszcze bardziej. Młodsze dzieci mogą zająć się ich przygotowaniem, a starsze ozdobić i przygotować scenkę z kartonu tak, aby zakończyć zabawę wielkim przedstawieniem.

Jeśli maluchy są bardziej aktywne, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pobawić się ruchowo. Nawet w czterech ścianach można pobawić się w klasyczną zabawę w chowanego! Dla lekkiego odświeżenia gry można wprowadzić zasadę, że to nie dzieci muszą się chować, a dorośli. Poszukiwanie rodziców sprawi dużo frajdy maluchom. Można też alternatywne ukryć jakiś pożądany obiekt i uznać, że kto go znajdzie najszybciej ten wygrywa. Kto wybiera przedmiot i go chowa? Wystarczy ciągnąć słomki – kto wybierze najkrótszą, ten może ukryć daną rzecz. Wspólnie spędzony czas, czy to na zabawach plastycznych, czy ruchowych, to najważniejsza część rozwoju dziecka. Maluchy uczą się najwięcej od rodziców i osób, które towarzyszą im na swojej drodze do dorosłości. Warto o tym pamiętać i w miarę możliwości, jak najwięcej bawić z brzdącami.

To top
Twoje Produkty (0)

Brak produktów w koszyku.

Otwórz menu i zacznij zakupy!

Logowanie
Dostawa

Koszty dostawy zależą od wartości zamówienia.

Przy zamówieniach do 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

10 zł

5 zł

Przy zamówieniach od 40zł

Dostawa kurier InPost

Dostawa przez Paczkomat® InPost

0 zł

0 zł

Ulubione